نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
جزئیات واژگونی مرگبار اتوبوس در آزادگان


تاریخ: ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 9 و 5 دقیقه صبح دوشنبه اتوبوس شرکت واحد  که از مسیر چیتگر به سمت شریعتی در حال حرکت بود در دور برگردان بزرگراه آزادگان به دلیلی نامعلوم واژگون شد.

پس از وقوع این حادثه موضوع به تیم های امدادی و پلیس اطلاع داده شد و بلافصله امدادگران اورژانس و هلال احمر خود را به محل حادثه رساندند.

امدادگران در نخستین گام، اقدام به خارج کردن مسافران از داخل اتوبوس کرده و مجروحان را با آمبولانس به بیمارستان انتقال دادند.

راننده بازداشت می شود

سرهنگ سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور تهران در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در این حادثه هفت نفر از مسافران اتوبوس جان خود را در صحنه از دست دادند.

وی با اعلام این که علت این حادثه در دست بررسی است و پس از رسیدگی هیات عالی کارشناسی تصادفات پلیس راهور تهران اعلام می شود تاکید کرد: راننده خودرو زنده است و به زودی بازداشت می شود.

5 نفر از کشته ها زن هستند

مرتضی مرادی پور، مدیر کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: 5 کشته حادثه واژگونی اتوبوس درون شهری زن هستند.

وی ادامه داد: آمبولانسهای هلال احمر سه مجروح این حادثه را به مراکز درمانی منتقل و مابقی مجروحان نیز توسط اورژانس به بیمارستانها منتقل شدند.

برخورد قانونی با راننده متخلف

پيمان سنندجي ،مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز به خبرنگار مهر گفت: احتمالا نقص فني علت اين حادثه بوده است و با راننده و شركت متخلف قاطعانه برخورد مي شود.

وی با بيان اينكه علت اين حادثه در دست بررسي است گفت: بلافاصله حكم انحلال شركت متخلف صادر شده است و در برخورد با راننده و اين شركت جدي و قاطع هستيم .

وي با ابراز تاسف از وقوع اين حادثه گفت:به  وضعيت حادثه ديدگان اين تصادف رسيدگي وموضوع به سرعت پيگيري مي شود .

سنندجي با بيان اين كه راننده اتوبوس متخلف زنده است گفت: اتوبوس هاي اين شركت توقيف مي شوند .

سرعت اتوبوس زیاد بود

یکی از شاهدان حادثه نیز به خبرنگار مهر گفت: اتوبوس با سرعت بالایی حرکت می کرد و پس از رسیدن به دور برگردان سرعتش را کم نکرد.

وی افزود: اتوبوس ناگهان واژگون شد و راننده خودروهای عبوری سریع به کمک مسافران رفتند. اغلب کشته های زن بودند که از ناحیه سر دچار جراحت شده بودند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=10431&tab=rooz