نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
کنایه وزیر سابق اطلاعات به دولت روحانی


تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

خبرنامه دانشجویان ایران: وزیر سابق اطلاعات در کرج گفت: عده ای ادعای شکستن تحریم ها را دارند، ما هم می گوییم بشکنید این تحریم ها را اما طوری بشکنید که عزت جمهوری اسلامی و شهدا خدشه دار نشود.

به گزارش تسنیم، حیدر مصلحی در مراسم یادواره 124 شهید سپاه ناحیه امام حسین(ع) کرج با اشاره به خصائص شهدا در ابعاد مختلف اظهار کرد: امروز عده ای به دنبال تحریف جنگ هستند و نمی گذارند نسل جوانِ پرسشگر، حقیقت را درک کند.

وی افزود:جوان امروز می پرسد چرا جنگ 8 سال طول کشید و در پاسخ به این سؤال باید گفت یکی از علت های طولانی شدن جنگ مسئله اقتصاد و بودجه جنگ بود. عده ای در زمان جنگ که دیدگاه های آنان با مسائل جنگ تفاوت داشت و به نوعی مشکل داشتند، و همان هایی که در فتنه 88 از سران بودند و بزرگترین ضربه ها را به نظام وارد ساختند، در دوران دفاع مقدس، بودجه جنگ را تعیین می کردند. آنها در حالی بودجه جنگ را حدود 17درصد تعیین کرده بودند که ایران در برابر دنیا می جنگید و ایستادگی کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی با اشاره به نقل قولی از آیت الله بهاءالدینی در باب معرفت شهدا گفت: شخصی با مراجعه به آیت الله بهاءالدینی سؤالی مبنی بر اینکه آیا شهدا ره صد ساله را می توانند یک شبه طی کنند، پرسید و ایشان پاسخ داد: آری می شود، انسان سال های سال تلاش می کند تا هوس ها را از خود دور کند. انسان الهی می کوشد تا پست و مقام، رذایل و دل بستگی به دنیا را برای رسیدن به شجاعت از خود دور کند و شهدا و رزمندگان کسانی بودند که از امیال خود گذشتند و با رسیدن به شجاعت، در قدمگاه شهادت پای نهادند و از همه وابستگی ها چشم پوشی و راه صد ساله را یک شبه طی کردند. کاری که هر کس به راحتی نمی تواند طی سال ها انجام دهد.

مصلحی رفتار فتنه گران را زمینه دست اندازی دشمنان به نظام تلقی و تصریح کرد: بعد از ماجرای فتنه دشمن فهمید افرادی در داخل کشور همسو با آنها هستند و می تواند از آنها برای نیل به اهداف خود استفاده کند، بر این اساس هزینه های آن را از جمله تحریم در کشور ما شروع کردند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به تلاش عده ای برای شکستن تحریم ها، گفت: عده ای ادعای شکستن تحریم ها را دارند، ما هم می گوییم بشکنید این تحریم ها را. اما طوری بشکنید که عزت جمهوری اسلامی و شهدا خدشه دار نشود و  مسئولان باید از خود بپرسند، 124 شهید این منطقه خون خود را برای چه چیز جز عزت انقلاب و جمهوری اسلامی داده اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=10531&tab=rooz