نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
خاتمی اینجا، خاتمی اونجا، خاتمی همه‌جا!


تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳

تقلاهای شدید و بی حساب و کتاب این روزهای سید خندان و البته عبا شکلاتی اصلاح طلبان، نشان از کمبود روانی نامبرده به جهت دیده شدن و در معرض توجه قرار گرفتن دارد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی "خیبرآنلاین"، از همین روست که خاتمی وقت و بی وقت در مکان و لامکان حاضر می شود و از اِبی قلابی شاهگوش گرفته تا بازیگران نه ارزشی و نه غیرارزشی زن سینمای ایران، در کنارش می ایستند و با او عکس یادگاری می اندازند.
 


از قضا درگذشت مرحوم علی اکبر صادقی (پدر همسر خاتمی) طی هفته های گذشته، اما برای سید محمد عشق دوربین(!) سبب خیر شد و تا توانست از فرصت استفاده نموده و آنقدر عکس بگیرد که حداقل تا چند روز در انظار عمومی حاضر نشود.
 


اما به راستی این به آب و آتش زدن ها و به در و دیوار کوبیدن های خاتمی، به چه علت انجام می گیرد یا به عبارت بهتر، بروز این همه تبرج، خودنمایی و عقده دیده شدن از سوی اولین و آخرین رئیس جمهور دگراندیش ایران نشانه چیست؟

خاتمی هرچقدر ساده اندیش باشد اما به نیکی بر این نکته مهم وقوف دارد که دیگر دوران خوشآمد عمومی شعارهای پوپولیستی چون «جامعه مدنی» و «تساهل و تسامح» و «گفتگوی تمدن ها» و «زنده باد مخالف من» که خودش مبدع آنها بود، به سر آمده است و حنای اینگونه بازترجمه های ایرانی از شعارهای مستعمل غربی دیگر رنگی نخواهد داشت.

از همین روست که حسابگری چون خاتمی فتنه گر، نسیه را وانهاده و نقد را چسبیده و به جای عوام فریبی سالهای نه چندان دور، به جوان فریبی روی آورده است.
 


طی سالیان اخیر، یار غار جورج سوروس کمتر در محافل علمی- سیاسی حاضر شده و ایضاً به هیچ مصاحبه ای حتی با روزنامه ها و نشریات زنجیره ای مؤید خودش نیز تن نداده و بیشتر به حواشی پرداخته است تا متن اصلی.

دلیل این تغییر موضع نیز ناگفته روشن است. متأسفانه یا خوشبختانه بخشی از نسل جوان امروزی، نه از دایره لغات پرطمطراق و مغاله‌گر تجدیدنظرخواهان سر در می آورند و نه حوصله شنیدن مشروح رخدادها را دارند بلکه تمام شوق و ذوقشان در توجه به حواشی معطوف است.
 


این حواشی اما از منظر و تحلیل طیف دگراندیش در سه حوزه ورزش، هنر (مشتمل بر موسیقی و سینما) و فضای مجازی خلاصه می شود.
شاید به همین علت باشد که خواننده مبتذلی چون «ساسی مانکن»، آهنگ تبلیغاتی "مهدی کروبی" را می خواند یا "شیخ حسن روحانی" به غیر از اظهارنظرات گاه و بیگاه درباره رفع فیلتر شبکه های اجتماعی اینترنتی، با اعضای گروه رپ فارسی «بروبکس» عکس یادگاری می اندازد!
 


در این بین خاتمی نیز از قافله سایر همقطارانش عقب نیفتاده و بیشتر در میان اهالی تئاتر و سینما ظاهر شده و به جلوه گری می پردازد.

با اینحال می بایست توجه نمود که اگرچه طیف خاتمی و همفکرانش به علت پتانسیل بالقوه نسل جوان در سهل‌الوصول تر نمودن مسیر سنگلاخی بازگشت دوم خردادی ها به قدرت، بر روی این قشر سرمایه گذاری کرده اند اما کماکان از مقبولیت بلامنازع خویش در بین جوانان مطمئن نیستند.
 


این عدم اطمینان از آنجایی نشأت می گیرد که خود فتنه گران بیش از هرکس دیگری آگاهند که در زیر ظاهر خوش خط و خالشان، باطنی پوک و میان تهی نهفته است که کفاف نسل متوقع و پرسشگر جوان را نخواهد داد و از این روی موضعی بیم و امیدانه نسبت بدان اتخاذ نموده اند.

در این میان وظیفه رسانه های انقلابی و منتقدان مشی سازشکارانه این جماعت از آن جهت دوچندان می کند که می بایست با افشاگری خیانت ها و وطن فروشی های منتسبان به این طیف، دستشان را بر مردم همیشه در صحنه رو کرده و مانع از انحراف و به قهقرا رفتن خط اصیل انقلاب اسلامی شوند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=10550&tab=rooz