نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
لاوروف: واکنش غرب درباره سوريه ناشي از اختلالات رواني است
واکنش غربيها پس از وتوي قطعنامه ضدسوري هيستريک و شرم آور است.


وزيرخارجه روسيه در اظهاراتي صريح که بيانگر عميق شدن اختلافات واشنگتن و مسکو در زمينه تحولات سوريه است، اظهار داشت: واکنش غربيها پس از وتوي قطعنامه ضدسوري هيستريک و شرم آور است. به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از العربيه، "سرگئي لاوروف" وزيرخارجه روسيه در اظهاراتي صريح تاکيد کرد: واکنش غربيها پس از وتوي قطعنامه اخير شوراي امنيت درباره سوريه از سوي مسکو هيستريک و شرم آور است.

وي همچنين با تاکيد بر درست بودن وتوي قطعنامه ضد سوري از سوي کشورش و چين گفت:اگر اين قطعنامه وتو نمي شد جنگ داخلي در سوريه اتفاق مي افتاد.لاوروف در کنفرانس مشترک خبري با وزيرخارجه بحرين همچنين تاکيد کرد: روسيه و بحرين بر از سرگيري سريع مذاکرات 6 جانبه (گروه 1+5 با ايران) براي حل موضوع هسته اي ايران تأکيد دارند.خاطرنشان مي شود منابع آگاه با اشاره به دوتکه شدن جهان پس از وتوي قطعنامه ضدسوري در شوراي امنيت از سوي پکن و مسکو تاکيد کردند: روابط روسيه و آمريکا از پايان جنگ سرد تاکنون شاهد بحراني تا اين حد نبوده است.

روسيه و چين اخيرا با استفاده از حق وتو توافق صورت گرفته در شوراي امنيت درباره طرح عربي روند انتقال قدرت در سوريه را بر هم زدند در حالي که پيش نويس اين قطعنامه از سوي کشورهاي بحرين، اردن، کويت، ليبي، مغرب، عمان، قطر، عربستان سعودي، امارات، آمريکا، فرانسه، انگليس، پرتغال، توگو و ترکيه به تاييد رسيده بود.

 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1057&tab=bargozide