نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آشکار ساختن چهره اسلام حقیقی اصلی ترین وظیفه رادیو تلویزیون های اسلامی


تاریخ: ۴ خرداد ۱۳۹۳

علی دارابی، معاون سیمای سازمان صداوسیما  در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی در خصوص تاثیر برگزاری این نشست در تعمیق وحدت میان رسانه های دنیای اسلام اظهار کرد: با توجه به مشکلات مختلفی که امروز وجود دارد و فاصله ای که میان ملت ها در دنیا ایجاد شده است برگزاری چنین نشست هایی می تواند فرصتی برای هم اندیشی و هم افزایی کشورهای مسلمان باشد.

وی با تاکید بر نفوذ رسانه ها در دنیای امروز خاطرنشان کرد: رسانه ها در دنیای امروز تاثیر مستقیمی بر اذهان عمومی دارند و نزدیکی آنها می تواند این تاثیر را بر ملتها بگذارد بنابراین اگر شرایطی فراهم شود تا رادیو تلویزیون های کشورهای اسلامی با یکدیگر هم افزایی داشته باشند، این به نفع مسلمانان خواهد بود.

معاون سیمای سازمان صداوسیما با تاکید بر رشد شبکه های تفرقه انداز با حمایت کشورهای غربی در سال های اخیر تصریح کرد: دنیای غرب به دنبال آسیب زدن به وحدت مسلمانان است زیرا وحدت مسلمانان منافع آنها را در منطقه به خطر می اندازد و برای این مسئله هم تلویزیون های تفرقه انداز را مورد حمایت قرار می دهد.

دارابی راه مقابله با شبکه های تفرقه انداز را آشکار ساختن ماهیت اصلی آنها توسط رادیو و تلویزیون های کشورهای اسلامی دانست و عنوان داشت: رادیو تلویزیون های کشورهای اسلامی باید با یک وحدت رویه در برابر تلویزیون های تفرقه انداز بایستند و ماهیت اصلی آنها را برای ملت های مسلمان آشکار سازند.

وی نفوذ جریان های تکفیری و سلفی را در سال های اخیر از مشکلات جامعه اسلامی شمرد و تاکید کرد: جریان های سلفی و تکفیری در سال های اخیر با ایجاد فتنه های مذهبی در جهان اسلام چهره این دین را در میان اذهان عمومی جهان مخدوش ساخته اند و این مسئله وظیفه رادیو تلویزیون های اسلامی را برای آشکار ساختن چهره واقعی اسلام ناب محمدی(ص) دشوارتر می سازد.

معاون سیمای سازمان صداوسیما در پایان ایجاد بازارهای فیلم اسلامی را هم ضروری خواند و گفت: خوشبختانه گام های خوبی در این خصوص برداشته و آثار فاخری در این زمینه تولید شده است و ان شالله بتوانیم در سال های آینده جامعه اسلامی را از نظر محصولات فرهنگی نسبت به بازارهای فیلم غربی بی نیاز کنیم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=10581&tab=rooz