نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
طنز/ بسته های اقتصادی دولت


تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش تراز؛

در یکسال اخیر شاهد بالا رفتن قیمت کالا و خدمات در کشور بوده و می باشیم که البته افزایش این قیمت با شیب ملایم! هست. بعضی وقتا پودر رختشویی در کشور بحران ایجاد میکنه و بعضی وقتها هم قیمت بادمجون و پیاز و سکه و دلار و...اقتصاد مملکت را به چالش میکشه. البته تلاش و کوششهای تیم اقتصادی دولت باعث شد که قیمت کالاها فقط ۴ برابر افزایش پیدا کنه!. ضمنا ماشین و دلار و سکه و زمین و مسکن هم جدیدا دولت رو تهدید کرد که هر که با ما درافتاد ورافتاد!. دولت هم تصمیم گرفت یه سری بسته های اقتصادی جدید رو برای کنترل بازار ارائه بده. لازم به ذکره این بسته های اقتصادی تا الان به فکر هیچ اقتصاددانی نرسیده و نخواهد رسید تا ثابت بشه این دولت چقد به کار کارشناسی! اهمیت میده:
- آزادسازی قیمتها: در این روش چون دولت دیگه زورش به قیمتها نمیرسه و قیمتها هم متاسفانه هم خودسر! شدن و هم شدیدا تندروی! میکنن و یاد نگرفتن با اعتدال! رفتار کنن، دولت تصمیم گرفت ضمن محکومیت افزایش قیمتها و یک دقیقه تکدر خاطر دسته جمعی اعضای کابینه، سیاست آزادسازی قیمتها رو در پیش بگیره. توی این روش دیگه دولت کاری به کار قیمتها نداره و بازاریها و مغازه دارها آزادن هر قیمتی رو خواستن روی کالاها بذارن!. ضمنا دولت اعلام کرد از این به بعد نرخ تورم رو بدون در نظر گرفتن قیمت کالاهای آزاد شده! در نظر میگیره و مطمئنا در تلاشیم از طریق کنترل قیمت زردچوبه، چیپس و پفک، بسیکویت ساقه طلایی، یخ در بهشت و... به قدرت خرید مردم کمک کنیم و در بسته های آینده سبد کالا حتما یه بسته نون خشک برای مردم در نر میگیریم!.
- تک نرخی شدن ارز: در این روش دولت یه نرخی رو برای ارز و دلار در نظر میگیره و دیگه به هیچ وجه تغییرش نمیده یعنی اگه زمین بره آسمون و آسمون بیاد زمین این نرخ عوض نمیشه. دولت همین تک نرخ رو مشخص میکنه تا دیگه جلوی افزایش قیمت ارز و دلار رو بگیره و هم با گرون کردن دلار مشت محکمی بر دهان استکبار بزنه و اینقدر دلار گرون بشه که کسی نتونه دلار بخره و دلارهای آمریکا روی دستش بمونه!. کارشناسان سیاسی و بین الملل اعلام کردن از ورشکستگی آمریکا در صورت اجرای این طرح خبر دادن!. دلار پولی خارجیهو انشالله قیمتش به ۵۰۰۰ هزارتومان برسه و کسی نخره مجبور میشه جلوی دولت زانو بزنه و مردم به جای دلار میان ریال و تومان میخرن و حتی واحد پول بین المللی از یورو و دلار به رویو (ترکیبی از یورو و ریال) تغییر داده میشه!.
- سیاست تزئین بازار: در این طرح که مهمترین و اصلی ترین طرح اقتصادی دولته قراره بازار رو حسابی تنظیم و تزئین کنند. در و دیوار مغازه ها رو رنگ بزنن و طرحهای شاد بکشن تا مردم وقتی شیب ملایم! قیمتها رو میبینن افسردگی نگیرن و به ادامه زندگی امیدوار بشن!. حتی قراره اسم این طرح رو بذارن کودکستانی کردن بازار و در و دیوار بازار رو مثل کودکستان طرحهای شاد بکشن و حتی شعرهای امید بخش بنویسن:
گر ببینی قیمت مرغ از فلک بالا زده          میرسد روزی تو دستت سوی گوشتش غم مخور
حتی یه ستادی به اسم ستاد تزئین بازار تشکیل شده و بزودی کارشو شروع میکنه. ضمنا قراره بین شهروندا یه سری جزوه های آموزشی در مورد ضررهای گوشت مرغ، گوشت گوسفند، ضررهای مصرف گیلاس و آلبالو و هلو، ضررهای مصرف نان و... توزیع بشه تا مردم با نخوردن این چیزا احساس فقر و شرمندگی نکنن. قیمتها رو بیخیال دولت به فکر سلامتی شماست!.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=10868&tab=rooz