نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
انتشار کتاب الغدیر در قالب پورتال جامع برای نخستین بار در جهان اسلام


تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۳

حجت‌الاسلام مشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیر خم، از راه‌اندازی پورتال جامع با محتوای کتاب الاغدیر علامه امینی خبر داد و اظهار کرد: کتاب الغدیر علامه امینی برای نخستین بار در کشور به همت کارشناسان و پژوهشگران کانون خورشید در قالب پورتال جامع در دسترس مردم دنیا قرار گرفت.

وی ادامه داد: کانون خورشید به عنوان نخستین مرکز ترویج رسانه‌ای معارف غدیر و صحیفه سجادیه، در پی تلاش بی‌وقفه و پژوهش‌های رسانه‌ای پیرامون کتاب شریف الغدیر علامه امینی (ره) توانست در خلال 20 ماه این کتاب شریف را در قالب 11 هزار فیش رسانه‌ای استخراج کرده و به مناسبت عیدالله الاکبر غدیر امسال در پورتال جامعی با عنوان ekmall.ir رونمایی کند.

مدیر کانون خورشید گفت: این وب سایت با امکان جستجوی پیشرفته و دسته‌بندی موضوعات مختلف، دسترسی عموم مردم متدین کشور و حق طلب دنیا را به مطالب ارزشمند کتاب الغدیر بسیار آسان کرده و آن را نسبت به دیگر سایت‌ها متمایز می‌کند.

حجت‌الاسلام مشکوری با بیان اینکه سایت اکمال در روز عید غدیر در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 200 فیش رسانه‌ای در این پورتال بارگذاری شده و در روزهای آینده نیز به صورت مستمر  به‌روز خواهد شد.

وی یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های کانون خورشید در راه اندازی سایت اکمال را تعبیر مقام معظم رهبری در سال 78 و در دیدار اعضای ستاد فرهنگی غدیر ذکر کرد و گفت: رهبر انقلاب اسلامی در آن دیدار فرمودند « همین کتاب الغدیر هم به‌نظر من مهجور است. من به دوستان‌مان سفارش کردم الغدیر را که در آن صدها کتاب است یعنی ایشان درباره‌ موضوعات مختلف، مطالبی دارد. گاهی 100 صفحه، 80 صفحه درباره‌ یک شخص، یک مطلب، یا یک حدیث، مطلب دارد و یک نفر باید این‌ها را از اوّلِ الغدیر بخواند، تا به مطلب مورد نظر برسد و از آن استفاده کند».

مدیر کانون خورشید افزود: ایشان در ادامه فرمودند «حالا کو آن آدمی که حوصله کند، 11 جلد کتاب الغدیر را بخواند و این‌گونه مطالب را بیرون بکشد؟! مورد بررسی دقیق قرار دهند و موضوعات مختلف را دانه دانه بیرون بکشند؛ هر کدام‌شان یک کتاب، یا یک جزوه است. الغدیر هم آن کاخ عظیمی که مرحوم امینی ساخته به جای خود محفوظ؛ این کتاب‌ها هم دانه دانه بیاید و اقطار عالم را پر کند».

مشکوری در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه تا به امروز فرمایش رهبر انقلاب اسلامی در خصوص غدیر و کتاب علامه عملی نشده است خاطرنشان کرد: کانون خورشید توفیق آن را یافت تا با راه‌اندازی سایت اکمال این کتاب را به تعبیر معظم له، مورد بررسی دقیق قرار دهد و موضوعات مختلف را استخراج کرده و بوسیله این سایت، عالم را از معارف کتاب الغدیر پر کند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=11066&tab=rooz