نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تخلف چند صد میلیون دلاری این بار در سایه تحریم صنعت هواپیمایی !!


تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۳

به گزارش اقتصاد پرس ؛ در خبرهای آمده بود که فسادی دیگر این بار در حوزه تحریمی صنعت هوانوردی آشکار شده است .

شنیده های حاکی است که فردی در دولت سابق با استفاده از موقعیت خویش و ارتباط با برخی از افراد توانسته 400 میلیون دلار پول دریافت کند تا طبق توافقات صورت گرفته قطعات هواپیما برای کشور وارد نماید . اما گزارش ها می گوید این فرد نه تنها هیچ قطعی به داخل وارد نکرده بلکه گویا قرار بوده پول بیشتری را نیز از دولت بابت کار نکرده دریافت کند .

البته مؤید حسینی صدرعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری ایلنا گفته که نام و مشخصات این افراد متخلف را در اختیار دارد . به گزارش اقتصاد پرس ؛ در سال های گذشته برخی از افراد ذینفوذ با استفاده از شرایط تحریمی توانستند سودهای کلانی را به جیب بزنند که نه تنها هیچ سودی برای کشور نداشته بلکه موجب هدر رفت بیت المال و افزایش نارضایی عمومی و بی اعتمادی اجتماعی به دولت ها نیز شده است .

یکی از مهمترین مطالبات مردم از دولت در شرایط اخیر در دو مورد کلی قابل بیان است . مردم انتظار دارند که دولت با پیگیری تخلفات سابق به بازگرداندن حقوق ملت و بیت المال اقدامی جدی کند . از سویی دیگر ترس از پیدایش تخلفات احتمالی دیگر در دولت جدید مساله دیگری است که افکار عمومی انتظار به اتخاذ سیاست های پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع آن توسط دولت دارد .

متاسفانه شرایط تحریمی در سال های اخیر باعث شده تا عده ای علاوه بر سودجویی ، اموال بیت المال را به نفع خود مصادره کنند که نمونه اخیر در صورت اثبات آن و مداخله جدی در آن توسط نهاد محترم قضایی می توانند یکی از موارد از این دست باشد .

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=11132&tab=rooz