نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هاشمی چگونه می خواهد با زیر میزی پزشکان مقابله کند ؟


تاریخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۳

به گزارش اقتصاد پرس ؛ وزارت بهداشت دولت یازدهم با طراحی و پیگیری ویژه اجرای طرح تحول نظام سلامت ، گام مهمی در راستای ارتقای نظام بهداشتی و خدمات درمانی برداشته است .

این روزها وزارت بهداشت و شخص وزیر تلاش دارند تا با پدیده شومی به نام زیر میزی مقابله جدی نمایند . در این رابطه دکتر صبوری یکی از اعضای جامعه پزشکان کشور در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد پرس گفت : البته فراگیر نیست اما متاسفانه برخی از پزشکان دچار آفت اجتماعی و فرهنگی زیرمیزی هستند که باید فکری جدی به حال آن کرد .

دکتر صبوری افزود : بی شک اجرای بهینه این طرح تحول و دستیابی به نتایج مورد انتظار در مورد آن نیازمند شفاف سازی مبادلات مالی میان بیماران و پزشکان است که اگر نظارت جدی بر آن شود می تواند علاوه بر ارتقای راندمان کاری جامعه پزشکان ، به افزایش اعتماد عمومی و رضایت مردم از نظام بهداشتی و درمانی کشور هم بیانجامد .

این پزشک متخصص در ادامه تاکید کرد : برای مقابله با این پدیده شوم ضد فرهنگی وزارت بهداشت باید در 3 حوزه برنامه ریزی و اقدام عاجل صورت دهد . ابتدا باید نظام پرداخت پزشکان را با تعیین دستورالعمل های دقیق مورد بازبینی و ساماندهی مجدد و یکپارچه قرار دهد . از سوی دیگر باید بصورت جدی در زمینه فرهنگ سازی در جامعه پزشکی کشور اقدام شود . این مهم باید از طریق همکاری های گسترده فی مابین وزارت بهداشت و رسانه ملی که دوره جدید ریاست دکتر سرافراز بر آن آغاز شده ، صورت گیرد .

در بعد سوم نیز پزشکان خود باید پیشگام شوند تا با همکاری و همراهی مردم نسبت به جلوگیری از گسترش این فرهنگ غلط مبادرت کنند .

گفتنی است ؛ خط تلفنی و اینترنتی ۱۶۹۰ برای شکایت مردم از تخلفات جامعه پزشکی به خصوص دریافت هزینه‌های غیر متعارف امروز با حضور وزیر بهداشت و مسئولان وزارت رفاه، بیمه‌ها و سازمان نظام پزشکی افتتاح می‌شود

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=11138&tab=rooz