نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
استقبال از «فقر و فحشا» در شبکه نمایش خانگی


تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۴

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، بعد از گذشت بیش از 12 سال فیلم «فقر و فحشا» ساخته مسعود ده نمکی در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. این فیلم که سعی دارد نقش فقر ، فاصله طبقاتی و تغییر الگوی مصرف در جامعه را در شیوع فحشا در سطح جامعه به بررسی بپردازد، در زمان تولید مورد  اقبال مخاطبین قرار گرفت در شرایطی که هنوز امکان فضای مجازی با این گستردگی وجود نداشت فیلم به صورت CD غیرمجاز توزیع و دیده شد و براساس آمارهای غیر رسمی 10 میلیون نسخه قاچاق آن در میان مخاطبین دست به دست شد. 

فیلم مستند «فقر و فحشا» در زمان تولید با واکنش بسیاری مواجه شد و صدها نقد رسانه‌های داخلی و خارجی پیرامون این مستند منتشر شد تا جایی که روزنامه نیویورک تایمز در آن زمان لقب مایکل مور ایران را به سازنده اثر داد.  امروز بعد از گذشت بیش از یک دهه، این فیلم  که توسط شرکت پارس ویدئو توزیع شده در شبکه نمایش خانگی مورد اقبال قرار گرفته است.

این فیلم در شبکه‌های مجازی نیز پس از گذشت چند سال و فراگیر شدن این شبکه‌ها توزیع شد و امروز نیز در شبکه خانگی مورد توجه قرار گرفته است. این فیلم به همراه «کدام استقلال کدام پیروزی» دیگر مستندی که ده نمکی آن را ساخته است به قیمت 4 هزار تومان عرضه شده است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=11864&tab=rooz