نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت چه خبر؟


تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس، شصت و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفرت قرار است در مهر ماه همانند سال‌های گذشته از سر گرفته شود.

این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت از تاریخ 14 تا 18 اکتبر همزمان با 22 تا 26 مهرماه سال‌جاری در آلمان برپا خواهد شد. 9300 خبرنگار و روزنامه‌نگار این نمایشگاه و اتفاق بزرگ را پوشش می‌دهند البته اخبار از طریق بخش خبری نمایشگاه در کنار فعالیت خبری اهالی رسانه منعکس می‌شود.

در نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال اندونزی مهمان ویژه است و تیمور ورمس Timur Vermes نویسنده و روزنامه‌نگار آلمانی نیز در نمایشگاه امسال خواهد بود. او نویسنده کتاب «او بازگشته است، این اثر اولین‌بار در نمایشگاه 2012 فرانکفورت رونمایی شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. همین‌طور ماه‌ها در لیست پرفروش‌های اشپیگل بوده و در آلمان بسیار سروصدا کرده است. در کشورهای مختلف امتیاز ترجمه‌اش خریداری می‌شود و اثری سینمایی نیز از آن در دست ساخت قرار گرفته است.

ورمس تا سال 2001 برای نشریات ابندسایتونگ و اکسپرس شهر کلن مطلب می‌نوشت و پس از آن هم برای نشریات زیادی کار کرده است. او قبلاً یک سایه نویس بود و تا سال 2009 به‌عنوان نویسندۀ پشت پرده، چهار کتاب منتشر کرد.

به گفته منتقدان مطالعۀ این کتاب نشان می‌دهد که هنوز آدولف هیتلرها حتی در جامعۀ آلمان جا دارند و می‌توانند طرفدار پیدا کنند و لذا این کتاب یک هشدار است. این کتاب طنز درباره حضور ناگهانی هیتلر در سال ۲۰۱۱است.

 

* کسب و کار در Business Club

برنامه‌های  Business Club چگونه است؟ نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای سهولت حال بازدیدکنننذگان و شرکت کنندگان در این نمایشگاه هرساله از طریق سایت بلیط نشست‌ها رابه معرض فروش می‌گذارد تا حاضران با داشتن بلیط بتوانند در کنفرانس‌ها شرکت داشته باشند.

بیزینس کلاب یا باشگاه کسب و کار هر روز از ساعت 8 صبح کار خود را آغاز می‌کند و با در اختیار گذاشتن فضای آرام تجاری فرصت می‌دهد تا حاضران از نشست‌ها بهره‌مند شوند. البته علاقه‌مندان می توانند بلیط یک تا شش روزه برای شرکت در این جلسات تهیه کنند البته تهیه این بلیط‌ها تا 15 آگوست با 20 درصد تخفیف خواهد بود.

یکی از موارد مورد بحث در این نشست‌ها موضوع اهمیت ندادن به بحث نشر دیجیتال خواهد بود.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=12578&tab=rooz