نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ایران مصر را برد و تورنمنت را تمام کرد/خداحافظ جام جهانی و احتمالا خداحافظ کواچ


تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۴

تیم ملی ایران در مسابقه ای که سالن تقریبا خالی بود ، برابر مصر به پیروزی 3 بر صفر رسید و تورنمنت کابوس وار جام جهانی برایش به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران یازدهمین بازی اش در جام حهانی را با پیروزی 3 بر صفر برابر تیم مصر به پایان رساند تا مسابقات کابوس وار را با اتفاقی خوشایند به پایان ببرد. ایران کواچ در این آخرین بازی هم تقریبا با ترکیب همه ستاره هایش به میدان رفت و کواچ که این بازی دیگر هیچ تفاوتی در سرنوشت تیمش نشد ، حاضر نشد در این بازی از جوانترهای تیمش یا ذخیره ها بازی بگیرد و اینجا هم خبری از بازی دادن به معنوی نژاد و صنوبری نبود.

ایران در ست اول با امتیاز 25 بر 18 از سد مصری ها گذشت ، ست دوم را با امتیاز اختلاف قاطع 25 بر 11 برد و در ست سوم ، رقابت کمی فشرده تر پیش رفت. این ست هم با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید.

ایران با این پیروزی 12 امتیازی شد و به سختی میانگین امتیازش از یک امتیاز از هر مسابقه بیشتر شد. ایران که 4 سال قبل در این بازی ها نهم شده بود و در مسابقاتی نهم شده بود که بزرگترین پیروزی های تاریخش تا آن زمان را کسب می کرد ، این بار تنها تیم هایی را در این بازی ها برد که بردن شاندر این 4 سال حتی تیم ملی ب ایران را هم نمی خواست.

تیم ملی در این بازی ها به تیم های آرژانتین ، آمریکا ، روسیه ، ایتالیا ، لهستان ، استرالیا و کانادا باخت و توانست در بازی با تیم های مصر، ژاپن ، ونزوئلا و تونس را شکست داد.

در رنکینگ ، تیم ایران درحالی که هنوز روز آخر بازی ها به پایان نرسیده بود ، در رده هشتم قرار گرفت. مسابقاتی که باعث انتقادهای زیادی از تیم ملی و بازیکنانش شد و البته تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به دلایل ناکامی تیم ملی. با پایان این رقابت ها ، احتمال برکناری کواچ قوت گرفته است و شاید به قول عادل فردوسی پور در روز پایانی جام جهانی 2006 برای ایران ، باید گفت:«خداحافظ جام جهانی ، خداحافظ کواچ!»

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13060&tab=rooz