نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ایران ۱- ژاپن صفر/ آسیا زیر پای ‌دختران فوتسالیست‌ ایرانی


تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۴

تیم ملی فوتسال بانوان ایران با برتری مقابل ژاپن برای اولین بار به مقام نخست مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا رسید.

به گزارش وبسایت نود، تیم های فوتسال بانوان ایران و ژاپن از ساعت ۱۹ امروز به وقت محلی و ۱۴:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه نیلای مالزی به مصاف هم رفتند که در پایان در یک مسابقه نزدیک بانوان کشورمان موفق شدند با یک گل از سد حریف قدرتمند خود گذشته و قهرمان آسیا شوند.

تیم ایران در این بازی با ترکیب فرزانه توسلی،نسیمه غلامی، فهیمه زارعی، فاطمه اعتدادی و فرشته کریمی به عنوان بازیکنان اصلی و اعظم آخوندی و طاهره مهدی پور(دروازه بان)، سحر پاپی، سارا شیربیگی، زهره میثمی، سپیده زرین راد، سهیلا ترازی، مهسا نظری و نفمه مرادی به عنوان بازیکنان ذخیره وارد بازی شد.

گل تیم ایران در دقیقه ۸ نیمه اول توسط فرشته کریمی روی یک شوت دقیق از بیرون محوطه جریمه به ثمر رسید. در نهایت در نیمه دوم نیز گلی رد و بدل نشد و با  همین نتیجه بانوان فوتسالیست ایران قهرمان آسیا شدند.

دختران فوتسالیست ایران در این مسابقه یک بازی حساب شده را در دستور کار خود قرار داده و از حداقل فرصت نهایت استفاده را برای کسب برتری برابر ژاپن بردند. در سوی دیگر بازیکنان ژاپن که بیش از ۷۰ درصد زمان مسابقه مالکیت توپ را در اختیار داشتند کاری از پیش نبردند تا برابر ملی پوشان ایرانی تن به شکست دهند.

بانوان فوتسالیست ایرانی در این رقابت ها ابتدا هنک‌گنگ را با نتیجه ۶ بر صفراز پیش رو برداشتند، ازبکستان را با نتیجه ۹ بر یک و مالزی را با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب کردند و با برتری یک بر صفر در دیدار نیمه پایانی برابر تایلند به فینال راه یافتند.

شمار زیادی از هواداران ایرانی به ورزشگاه رفته بودند تا فوتسالیست های بانوی ایرانی را مورد تشویق قرار دهند. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و الهه عرب رئیس کمیته بانوان نیز در سالن حاضر بودند. ملی پوشان ایران به احترام درگذشتگان منا با بازوبند مشکی وارد زمین شدند.

برنامه و سایت نود، این قهرمانی را به مدیران و مربیان و بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران به صورت ویژه ای تبریک می گوید.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13092&tab=rooz