نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ادامه حملات جنگنده‌های روسیه علیه مواضع داعش/ مسکو: قصد نقض حریم هوایی ترکیه را نداشتیم


تاریخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۴

جنگنده‌های روسیه در ادامه عملیات خود در سوریه 15 حمله جدید را علیه 10 پایگاه تروریست‌ها انجام دادند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المنار لبنان، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور 15 حمله را از فرودگاه حمیمیم انجام داده و 10 پایگاه لو رفته داعش را بمباران کردند.

 

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه این جنگنده‌ها، پایگاه و مرکز فرماندهی داعش در حومه حلب را منهدم کردند و این حملات همچنین موجب منهدم شدن مراکز دیگر وابسته به داعش در مناطق دیگر سوریه شد.

این در حالی است که شبکه المیادین تعداد این حملات را طی 24 ساعت گذشته 25 حمله اعلام کرد و افزود که در این حملات مراکز و انبارهای سلاح داعش در القریتین و جبل بترا در حومه شرقی حمص هدف قرار گرفته شد و نیز حملات خمپاره‌ای روسی نیز به اطراف پالمیرا در حومه شرقی حمص صورت گرفت.

این شبکه همچنین افزود: جنگنده‌های روسیه مقرهای جبهه النصره در کفرحلب و مقر هنگ 46 وابسته به این گروه را در حومه حلب هدف گرفتند. این جنگنده‌ها در ادامه حملات خود مقرهای داعش را در المحسه، تپه الضبع و الغلیظه در قلمون در شرق سوریه را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های روسی همچنین پایگاه‌های جیش الفتح در اطراف فرودگاه کویرس در حومه حلب را بمباران کردند.

 

روسیه از چهارشنبه گذشته حملات هوایی خود را در سوریه علیه مخالفان سوری و تروریست‌های داعش آغاز کرده است. مسکو اعلام کرده که این حملات حدود چهار ماه به طول خواهد انجامید. کشورهای غربی با حملات روسیه و سوریه مخالفند و معتقدند که روسیه تنها برای حمایت از نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه قصد دارد حملات خود را علیه مخالفان انجام دهد و نمی‌خواهد داعش را از بین ببرد.

 

در همین راستا وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: جنگنده روسی که می‌گویند حریم هوایی ترکیه را نقض کرده تنها برای چند ثانیه به دلیل وضعیت آب و هوا مجبور به این اقدام شد.

 

وزارت خارجه ترکیه پیشتر مدعی شده بود که یک جنگنده روسی حریم هوایی این کشور را نقض کرده است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13148&tab=rooz