نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حزب الله لبنان، اعدام شیخ «نمر» را محکوم کرد


تاریخ: ۱۲ دي ۱۳۹۴

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اقدام مقامات عربستان سعودی در اعدام شیخ «نمر باقر النمر» رهبر شیعیان سرزمین حجاز را محکوم کرد.

به گزارش وبگاه خبری «العهد»، حزب الله لبنان عصر امروز (شنبه) با بیان اینکه «شیخ نمر احقاق حقوق از دست رفته فرزندان ملت مظلوم را خواستار شده و برای همین است که مقامات عربستان وی را اعدام کردند»، مسئولیت سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های «آل سعود» علیه ملت‌های منطقه را متوجه آمریکا و متحدانش دانست.

مقاومت اسلامی لبنان تاکید کرد که «ثبات و پایداری شیخ نمر بر حقوق خود تا نائل شدن به مقام شهادت، (بنیان) باطل آل سعودی را منهدم و ادعاهای آنها را تکذیب خواهد کرد»

حزب الله از جامعه بین‌الملل و سازمان‌های حقوق بشر خواست ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر، مقامات عربستان سعودی را در جایگاه شایسته‌شان در لیست جنایت‌های جهانی قرار دهند.

در بیانیه حزب الله آمده است: جنایتی که مقامات عربستان سعودی سال میلادی جدید را با آن آغاز کردند، لکه ننگی بر پیشانی نظامشان خواهد بود؛ نظامی که از آن ابتدا تا کنون بر قتل عام‌ها و کشتارها پایه‌گذاری شده است.

حزب الله لبنان با اشاره به فاجعه «منا» که به شهادت هزاران تن از زائران بیت الله الحرام منجر شد، یادآور شد که مقامات عربستان سعودی در قبال آن جنایت وحشی هیچ واکنشی نشان نداده و حتی نسبت به وقوع این جنایتشان ابراز تأسف هم نکرده‌اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13435&tab=rooz