نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
صفار هرندي: مردم آمريكا از آمدن اوباما پشيمانند


تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۸۹

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي دانشگاه تبريز، محمدحسين صفارهرندي كه در آستانه فرارسيدن 13آبان روز ملي مبارزه با استكبار در جمع دانشجويان دانشگاه تبريز در مسجد اين دانشگاه سخن مي‌گفت، با بيان اينكه از زمان پيروزي انقلاب اسلامي دشمنان از تمام فرصت‌ها براي مقابله با اين نظام اسلامي بهره جسته‌اند، اظهار داشت: ملت ايران كه اين انقلاب را با نام خدا آغاز كرده است خيز خود را برداشته و يكسره به جلو مي‌تازد و دشمنان را از نفس انداخته است.
وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي، تاثيرات شگرف انقلاب اسلامي ايران را بر جهان يادآور شد و گفت: انقلاب اسلامي ايران نه تنها به خودي خود براي استكبار غرب و شرق مسئله بود بلكه خيزش تازه‌اي نيز در ميان ملل آزاده جهان پديد آورد كه خود را از دامان وابستگي به آمريكا و شوروي نجات دهند و همين آنان را بيش از ساير مسائل نگران كرده بود.
وي با اشاره به برخي اقدامات برخي كشورها كه با تشكيل جنبش عدم تعهد براي حركت به سمت استقلال و عدم وابستگي در تلاش بودند، تصريح كرد: اما اين جنبش هم مدتي بعد با تقسيم‌بندي به دو گروه كشورهاي طرفدار آمريكا و شوروي عملاً از اهداف اوليه تشكيل خود فاصله گرفت و نتوانست استقلالش را حفظ كند.
صفار هرندي، يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي انقلاب اسلامي ايران را در عدم وابستگي آن به غرب و شرق عنوان كرد و گفت: در طول بيش از سه دهه از عمر انقلاب اسلامي ايران اين ملت ذره‌اي از آرمان‌هاي خود و حفظ استقلال خود عدول نكرده و همين موجب شده تا بتواند روز به روز به پيشرفت و توسعه دست يابد.
وي با مقايسه كشورهاي وابسته در منطقه با جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: ايران اسلامي اكنون با گام نهادن در عرصه علم و فناوري، قطع وابستگي و انجام كارهاي بزرگي مانند فرستادن ماهواره اميد به آسمان و ورود به عرصه فناوري‌هاي نوين توانسته است خود را از مدار وابستگي به استكبار خارج كند.
صفارهرندي، موفقيت‌هاي كشورمان را در انرژي هسته‌اي يادآور شد و گفت: زماني خط قرمز براي ما وجود 16 دستگاه سانتريفيوژ بود اما دولتمردان ما با تعقيب خط علمي و تحت رهبري مقام معظم رهبري هم اكنون تعداد اين دستگاه‌ها را به 7 هزار سانتريفيوژ رسانده‌اند.
وي، انقلاب اسلامي ايران را بستري براي بروز استعدادهاي جوانان كشور دانست و گفت: شتاب علمي كه در حال حاضر بر كشور حاكم شده بيانگر وجود استعددهاي درخشاني است كه انقلاب اسلامي ايران را به يك الگوي ماندگار در جهان تبديل كرده است.
وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي به رشد انتشار مقالات علمي پژوهشگران كشورمان در مجلات ISI اشاره كرد و افزود: همه اين اتفاقات جايگاه ايران اسلامي را در سطح جهان ارتقا داده به همين خاطر است كه از يك مقام مسئول ايراني نه تنها در لبنان بلكه حتي در كشورهايي كه قمر استكبار هم فرض مي‌شود، استقبال باشكوهي به عمل مي‌آيد.
صفار هرندي، موقعيت سياسي نظامي ايران اسلامي را بسيار فراتر از گذشته دانست و گفت: روزگاري اگر استكبار مي‌خواست چيزي را بر ملت ايران تحميل كند كافي بود قايق‌هاي توپ‌دار را در آب‌هاي جنوب به نمايش بگذارد اما اكنون حتي با تحريم و تهديد آشكار هم كاري از پيش نمي‌برد و دولتمردان جمهوري اسلامي به آساني پاسخ آنها را مي‌دهند.
وزير سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به تلاش استكبار براي مذاكره پشت درهاي بسته و تماس‌هاي مكرر در اين زمينه اظهار داشت: اگر استكبار حرفي براي گفتن دارد بايد براي مذاكره عادلانه وارد ميدان شود چرا كه ما چيزي براي پنهان كردن نداريم و سند عدم وابستگي خود را نشان داده و از اين مراحل عبور كرده‌ايم.
وي با اشاره به سياست‌هاي دولت آمريكا در دو سال اخير گفت: تئوري تغييرات اوباما در ايالات متحده آمريكا تنها با گذشت دو سال با پاسخ منفي مردم اين كشور مواجه شده است.
صفارهرندي افزود: هنگامي كه انتخابات رياست جمهوري آمريكا در حال انجام بود بسياري از ايجاد تغيير و دگرگوني با روي كار آمدن اوباما خبر مي‌دادند ولي هم اكنون مردم اين كشور متوجه شده‌اند كه چنين چيزي در عرصه داخلي و خارجي آمريكا وجود ندارد.
وي گفت: امروز مردم اين كشور از روي كار آمدن اوباما نيز پشيمان شده‌اند چرا كه جهان با دو سال گذشته بسيار تفاوت پيدا كرده است.
صفارهرندي با اشاره به زورگويي و خوي استكباري ايالات متحده در اقصي نقاط عالم تصريح كرد: بر اساس همين منش بود كه دانشجويان پيرو خط امام در سال 1358 سفارت اين كشور در تهران را كه به لانه جاسوسي تبديل شده بود، تسخير كردند.
وي با تاكيد بر اينكه دولتمردان آمريكا هيچ‌گاه نتوانسته‌اند اعتماد مردم ايران را در طول تاريخ جلب كنند، خاطرنشان كرد: بر همين اساس بود كه ملت بيدار و دانشجويان آگاه ايران با تسخير سفارت اين كشور پاسخي كوبنده به زورگويي‌ها و خوي استعماري آمريكا دادند.
صفارهرندي، ملت ايران را سرافراز و بي‌همتا در جهان توصيف كرد و افزود: اين ملت در طول 31 سال گذشته ياد گرفته كه چگونه در جهان سروري كند و هيچ‌گاه زيربار ذلت نرفته و نخواهد رفت.
همين گزارش حاكي است، رئيس دانشگاه تبريز نيز در اين مراسم طي سخناني از 13 آبان به عنوان نماد مبارزه و حركت براي تحقق شعار نه غربي، نه شرقي ياد كرد و گفت: سيزده آبان يكي از نقاط عطف تاريخ انقلاب اسلامي ايران به شمار مي‌رود.
سيد محمدتقي علوي با اشاره به اقدام دانشجويان در تسخير لانه جاسوسي اظهار داشت: دانشجويان آگاه و بصير در آنزمان با اين اقدام به استكبار جهاني اين پيام را دادند كه اجازه خواهند داد اين مركز به محلي براي براندازي انقلاب اسلامي ايران تبديل شود.
وي با اشاره به نقش دانشجويان در حال حاضر گفت: اكنون نيز دانشجويان بايد با حضور در صحنه در خط مقدم جنگ نرم جاي بگيرند و نگذارند خدشه‌اي به انقلاب اسلامي وارد آيد.
اين مراسم از سوي جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه تبريز برپا شده بود.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1479&tab=rooz