نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
انتشار کتاب «رأی من کو؟!»


تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۸۹
کتاب «رأی من کو؟!» نوشته دکتر محمد جواد زیبایی نژاد از سوی مرکز نشر سنابل منتشر شد.
به گزارش خبر، کتاب «رأی من کو؟!» نوشته دکتر محمد جواد زیبایی نژاد به اتفاقات و حواشی و علل حوادث پس از انتخابات سال 1388 می پردازد.

محمد جواد زیبایی نژاد درباره این کتاب می‌گوید: کتاب «رای من کو؟» برگرفته از شعاری است که به عقیده من آغاز بسیاری از تحولات پس از انتخابات شد. این شعار از کجا آمد؟ آیا در انتخابات تقلبی صورت گرفت؟ آیا خواسته­ مخالفین، ابطال انتخابات بود؟ چرا پای غربیها به جریان پس از انتخابات کشیده شد؟ حوادث پس از انتخابات با مسایل هسته ای چه ربطی داشت؟ چرا رسانه های خارجی تمامی توجهات خود را متوجه جریانات ایران کردند؟

وی می افزاید: بی­آنکه تعصبی بر روی جریان اصلاح طلبی یا اصولگرایی داشته باشم ، تصمیم گرفتم برداشت خود را از وقایع قبل و پس از انتخابات سال 88 به رشته تحریر در آوردم.

زیبایی‌نژاد در فصل اول کتاب با عنوان «نقطه انفجار» می نویسد: اما چرا معتقدم که مناظره موسوی و احمدی نژاد نقطه انفجار بود؟ از آن جهت که پس از این مناظره، نوعی بی‌حیایی و گستاخی در میان طرفداران کاندیداها به چشم خورد و تلقی شد که خواسته‌ها نه از مجاری قانونی که به زور و در خیابان‌ها باید دنبال شود و غیبت و تهمت که در اخلاق اسلامی امری ناپسند و مذموم به شمار می‌آید، به راحتی به کار گرفته شد.

نقطه انفجار، ‌میر حسین موسوی در دهه اول انقلاب، استعفای میرحسین موسوی خطاب به رئیس جمهور وقت، هاشمی رفسنجانی، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، نقش آیت الله منتظری در حوادث پس از انتخابات، سید محمدخاتمی و دوم خردادی­ها، اردوگاه اصول گرایان، اصول گرایی در انتخابات نهم ریاست جمهوری، انتخابات نظر سنجی­ها قبل از انتخابات حوادث پس از انتخابات، کودتا یا انقلاب مخملی؟، اصلاح طلبان و کودتای مخملی، نقش نیروهای خارجی در حوادث پس از انتخابات، از جمله مباحثی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

دکتر محمد جواد زیبایی نژاد، استاد قلب دانشگاه علوم پزشکی، شیراز و به عنوان پزشک متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوپلاستی مشغول به فعالیت است.

کتاب «رأی من کو؟!» با شمارگان 5000 نسخه در 270 صفحه و به قیمت 5000 تومان منتشر شده است.
   
http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1493&tab=rooz