نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سخنگوي قوه قضائيه اتهامات مهدي هاشمي را مالي و غيرمالي اعلام كرد


تاریخ: ۲۲ آبان ۱۳۸۹

سخنگوي قوه قضائيه اتهامات مهدي هاشمي را مالي و غيرمالي اعلام كرد و گفت به محض ورود به كشور، به پرونده وي رسيدگي مي شود.
غلامحسين محسني اژه اي كه در ياسوج با خبرنگار ايرنا مصاحبه مي كرد، گفت: اتهامات مهدي هاشمي فقط مربوط به اغتشاشات و حوادث پس از انتخابات نيست.
وي اضافه كرد: به محض ورود متهم به كشور، با او همانند ساير متهمان برخورد و پرونده اش در دستگاه قضايي بررسي مي شود.
در همين حال يك منبع آگاه گفت: اطلاعات تازه و مهمي در خصوص سفرهاي منطقه اي- اروپايي و حتي شبه قاره مهدي هاشمي پس از انتخابات رياست جمهوري كشف و رمزگشايي شده است كه حجم بالايي از پرونده وي را تشكيل مي دهد.
اين منبع آگاه كه با باشگاه خبرنگاران جوان گفت وگو مي كرد اضافه كرد: اطلاعات به دست آمده در مورد شيوه فعاليت و ارتباطات گسترده مهدي هاشمي در خارج از كشور و عناصر مرتبط با او نشان مي دهد كه وي پس از انتخابات فعاليت هاي گسترده اي را داشته و اقدامات گوناگوني انجام داده كه ماهيت اين اقدامات براي نهادهاي مسئول كاملا واضح و روشن است و وي بايد در دادگاه پاسخگوي آنها باشد.
براساس تاكيد اين منبع آگاه، در صورت گشايش اين پرونده ها بخش هاي مهمي از ابعاد عملياتي جنگ نرم دشمن عليه نظام جمهوري اسلامي براي مردم كاملا روشن خواهد شد چرا كه اين اطلاعات، شاه كليد قفل پروژه هاي سر به مهر سال هاي اخير است.
اين گزارش حاكي است در اين بين طي هفته هاي گذشته برخي مرتبطين خارجي مهدي هاشمي، پيام، توصيه و راهنمايي هايي به او داده اند كه در صورت ورود به ايران چه روندي را در پيش گيرد، و البته ماهيت و جزئيات اين پيام ها نيز توسط نهادهاي مسئول كشف و رمزگشايي شده است.
اين مقام آگاه در اين زمينه به هماهنگي حلقه لندن با رسانه هاي داخلي و خارجي و برخي محكومان حوادث بعد از انتخابات اشاره كرد و گفت: جعل برخي اخبار مبني بر فشارهاي وارد شده به برخي متهمان در جريان بازجويي و در دادگاه ها، نامه نگاري و دادخواهي هاي زنجيره اي از جمله مواردي است كه اجرايش طي هفته هاي گذشته بارها تمرين شده است و قرار است در زماني خاص به صورت همه جانبه تر اجرايي شود.
وي همچنين خبر داد: به مدت يك ماه است برخي كارشناسان حوزه حقوقي و امنيتي، كلاس هاي آموزشي ويژه اي را در لندن براي مهدي هاشمي گذاشته اند، در اين كلاس ها نوع پاسخ هاي حقوقي و چگونگي شركت در بازجويي ها به مهدي هاشمي آموزش داده مي شود. اسامي افرادي كه طي هفته هاي اخير براي متهم مذكور كلاس آموزشي توجيهي، حقوقي و امنيتي گذاشته اند بزودي افشا مي شود.

 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1619&tab=rooz