نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
احمدي نژاد: ايران بدون رابطه با آمريكا روز به روز پيشرفت كرده است رئيس جمهور گفت: آمريكايي ها تصور مي كنند مركز عالم هستند و اگر كشوري با آنها ارتباط نداشته باشد نخواهد توانست به زندگي ادامه دهد اما ايران بدون رابطه با آمريكا در 33سال گذشته روز به روز پيشرفت كرده است .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محمود احمدي نژاد رييس جمهور اسلامي ايران در حاشيه سفر به نيويورك به منظور شركت در شصت و هفتمين مجمع عمومي سازمان ملل در گفت و گو با شبكه C.N.N اسپانيولي تصريح كرد: امروز نظمي بر دنيا حاكم است كه بر اساس آن سردمداران اداره آن به خود اجازه مي دهند كشورهاي ديگر را اشغال كرده، حركت هاي استقلال طلبانه را سركوب و با ايجاد گروه هاي تروريستي و به بهانه صدور دموكراسي به ساير كشورها لشكر كشي كنند و پس از همه اين دخالت ها طلبكار ملت ها نيز باشند.
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه نظم حاكم بر جهان در نقطه مقابل عدالت و به زيان بشريت است، خاطر نشان كرد: سالانه فقط در يكي از كشورهاي مدعي حقوق بشر و دموكراسي بيش از 700 ميليارد دلار صرف هزينه هاي نظامي مي شود و در سال گذشته بيش از 70 ميليارد دلار سلاح به كشورهاي حاشيه خليج فارس صادر شده است؛ آيا اين اقدامات هدفي غير از جنگ دارد؟
رييس جمهور با بيان اينكه نظم كنوني جهان اساساً با جنگ زنده است، گفت: بايد نظمي بر جهان حاكم شود كه با صلح زنده باشد.
احمدي نژاد در پاسخ به اينكه آيا شما كشوري به نام آمريكا را همانند ساير كشورها نيازمند اصلاحات مي دانيد، تصريح كرد: اگر شما مدعي هستيد كه عدالت در آمريكا اجرا شده است، پس پاسخ دهيد كه فاصله عظيم طبقاتي موجود در آمريكا ناشي از چيست و چرا در اين كشور بيش از 50 ميليون فقير وجود دارد؟آيا در آمريكا يك فرد سرمايه دار با يك فرد معمولي از حقوق برابري برخوردارند و تاثيري يكسان در انتخابات و جامعه آمريكا دارند؟
رييس جمهور در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه درگذشته روابط ايران با كشورهاي آمريكاي لاتين در سطح پاييني قرار داشت و آيا تقويت روز افزون روابط متاثر از احساسات ضد آمريكايي ملت هاي آمريكاي لاتين است؟ تصريح كرد: آمريكايي ها فكر مي كنند مركز عالم هستند و اگر كسي با آنها ارتباط نداشته باشد نخواهد توانست به زندگي ادامه دهد اما اين تفكرات متعلق به دوره استعمار است و امروز شرايط دنيا تغيير كرده و بعنوان مثال ايران در طول 33 سالي كه با آمريكا رابطه نداشته است هر روز بيش از قبل پيشرفت كرده و ارتباطات بين المللي آن به شدت گسترش يافته است .
احمدي نژاد اضافه كرد: آيا ايران نيروهاي نظامي خود را به قاره آمريكا فرستاده و كشورهاي همسايه ايالات متحده را اشغال كرده است؟ آيا ناوهاي نظامي ما به آبهاي اطراف ايالات متحده اعزام شده اند؟ و آيا ايران كسي را در نزديكي آمريكا به بمب اتم مجهز كرده و آن كشور آمريكا را تهديد به حمله نظامي كرده است؟ يا برعكس همه اين اتفاقات رخ داده است؟ متاسفانه شما به اخبار وارونه استناد مي كنيد.
 
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1646&tab=bargozide