نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
نصرالله: پرواز پهپاد نفوذی به عمق سرزمین‌های اشغالی کار حزب‌الله بود
دبیرکل حزب الله لبنان رسما اعلام کرد که پهپاد نفوذی به عمق سرزمین‌های اشغالی کار حزب الله بوده است.


به گزارش فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی که به طور مستقیم از شبکه المنار لبنان پخش شد درباره حادثه اخیری که بر فراز حریم هوایی فلسطین اشغالی روی داد، صحبت کرد.

چندی پیش یک هواپیمای بدون سرنشین بر فراز شهرک‌های اسرائیلی به پرواز درآمد و پدافند هوایی اسرائیل پس از گذشت مدت زمان طولانی توانست آن را شناسایی و مورد هدف قرار دهد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنان خود ضمن اعلام این موضوع که این ارسال این هواپیما کار حزب‌الله لبنان بوده، گفت آماده سازی این اقدام و قدرت، زمان زیادی نیاز داشت و این موضوع تاکید می‌کند با وجود درگیری‌های منطقه‌ای و داخلی، گروه‌های اصلی ما از دشمن اسرائیلی غافل نشده‌اند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت نام عملیات اخیر حزب‌الله در اعزام پهباد به عمق سرزمین‌های اشغالی را «شهید حسین ایوب» قرار داد که از اولین موسسین این سلاح در حزب‌الله بود و می‌خواهیم که نام این پهباد را نیز ایوب بگذاریم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: از حق طبیعی ماست که هر وقت خواستیم پروازهای شناسایی انجام دهیم و این اولین پرواز شناسایی نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود و با این نوع پهبادها می‌توانیم به مکان‌های زیادی دسترسی پیدا کنیم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1658&tab=bargozide