نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ساندی تایمز: پهپاد حزب الله موشک های بالستیک و رآکتور هسته ای اسرائیل را شناسایی کرد
یک روزنامه انگلیسی اعلام کرد که پهپاد حزب الله لبنان قبل از سقوط اطلاعات مراکز نظامی و هسته ای رژیم اسراییل را برای حزب الله لبنان مخابره کرده است.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از "راشا تودی"، هواپیمای بدون خلبان حزب الله لبنان قبل از سقوط احتمالا عکس ها و اطلاعات به دست آمده از مراکز نظامی رژِیم صهیونیستی را برای حزب الله لبنان مخابره کرده است.

این پهپاد که حدود 300 کیلومتر در عمق حریم هوایی رژیم صهیونیستی نفوذ کرده بود پیش از رهگیری توسط نیروی هوایی این رژِیم به مدت 3 ساعت مشغول عکسبرداری و جمع آوری اطلاعات از نیروهای این رژیم بوده است.

راشا تودی به نقل از روزنامه انگلیسی ساندی تایمز نوشت این هواپیما قبل از سقوط تصاویر و اطلاعاتی از نیروهای اسرائیلی که مشغول آماده شدن برای مانور مشترک نظامی با آمریکا هستند، جمع آوری کرده است.

همچنین برخی کارشناسان معتقدند این پهپاد توانسته است محل استقرار موشک های بالستیک ، فرودگاه های این رژیم و راکتور نیروگاه اتمی دیمونا را هم شناسایی و مکان یابی کند.

ساندی تایمز در ادامه  این خبر مدعی شد این پهباد از نوع " شاهد 129" ساخت ایران بوده که هدایت و کنترل آن توسط حزب الله لبنان صورت گرفته است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1666&tab=bargozide