نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
پهپادهای ایران در آینده قادر به طی مسافت هزاران کیلومتر خواهند بود
خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: بعد از تهدیدات سران رژیم صهیونیستی علیه اسلام حزب‌الله جوان و نیرومند شما با اعزام یک فروند هواپیمای بدون سرنشین دشمن را عاجز و درمانده کرد.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم آغاز عملیاتی رزمایش گردانهای واکنش سریع بسیج گفت: بسیج فرمول استراتژی همه‌جانبه‌ای است که امام بزرگ ما در پایان دفاع شکوهمند مقدس ایران بر آن تأکید فرمودند.

 

وی افزود: بسیجیان تکیه‌گاه و قاعده اصلی روح مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان دین و میهن در عصر حاضر هستند و سازندگان تاریخ امروز و روشن ملت بزرگ ایران هستند.

 

بسیج همانند دریایی است که هرگز با انداختن یک سنگ درون آن متلاطم نمی‌شود. بسیج پرظرفیت است اما هنگامی که مواج و طوفانی می‌شود بنیان هرآنکه را بخواهد در برابر او بایستد از صفحه زمین محو می‌کند.

 

سلامی ادامه داد: ولایت فقیه سفینه نجاتی است که در دریای بی‌کران بسیج می‌درخشد. بسیج یک دشمن شناس واقعی است و به عمق سپاه دشمن نگاه می‌کند و بر سناریوها، ایده‌ها، نظریه‌ها و استراتژی‌های او اشراف و احاطه دارد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج روح و جان مقاومت پیکره جهانی اسلام است تأکید کرد: بسیج فرمول حل تمام مشکلات است و راه نفوذ دشمن به پیکره اسلامی را بسته است. بسیجیان در یک نبرد جهانی هشت ساله بر آمریکا، شوروی، اروپا، عراق و اعراب متحد منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی غلبه کرده‌اند.

 

سلامی ادامه داد: بسیج استقلال ملت ایران را در بی‌نظیرترین تهدیدات تاریخ علیه ملت خنثی کرد. حضور بسیج برابر است با نا امیدی دشمن و وجود بسیج مساوی محو  و نیستی مستکبران است.

 

وی با بیان اینکه بسیج تکلیف‌پذیرترین نیروی نظامی عالم در برابر تهدیدات است، گفت: ما در یک نبرد سرنوشت‌ساز سخت نزدیک و بزرگ با دشمنان هستیم. تکیه‌گاه اصلی این نبرد بسیجیان هستند زیرا تفکر مقاومت را در پیکره اسلامی ایجاد کرده اند.

 

سلامی افزود: بسیج همه توطئه‌های دشمن را خنثی کرده است و از میدان تهاجمی دشمن عبور کرده است. بسیج بود که نماز، حجاب، عفاف و عبادت را بر لذت‌های دنیا ترجیح داد و عزت خود را با دلار مبادله نکرد. این راز ایستادگی ما در جهان پر از دشمن است.

 

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: دشمن آرزو دارد ملت ایران در برابر تحریم و مشکلات کرنش کند تا دوباره به کشور ما بازگردد اما تا وقتی این جوانان بسیجی و ولایت‌مدار هستند تمام آرزوهای دشمن مدفون خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بسیج بازدارنده و نیروی راهبردی و سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده نظام است. دشمن امروز ناتوان‌تر از هر زمان دیگر و ما تواناتر از هر زمان دیگر هستیم.

 

سلامی تأکید کرد: نیروهای دریادل ما راه را بر دشمن در دریاها بسته‌اند و نیروهای زمینی ما در مرزها خط استقلال کشور را مانند کهکشانی در زمین ترسیم کرده‌اند. نیروهای موشکی ما آماده‌اند تا با غرش موشک‌ها هر نقطه‌ای را در این منطقه مورد هدف قرار دهند. پدافند هوایی ما آماده است تا خفاشان دشمن را در آسمان شکار کند و بسیج آماده است تا در هر صحنه‌ای دشمنان خود را ذلیل کند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: بسیج آنقدر نیرومند، توانمند و بازدارنده است که یک گروه الهام‌یافته از او در شرق مدیترانه شکست‌های بی‌نظیری را در آن خطه بر ارتش به اصطلاح اسطوره‌ای و شکست‌ناپذیر رژیم صهیونیستی وارد کرده است و این حاصل تفکر بسیجی است.

 

سلامی با اشاره به پرواز پهپاد حزب‌الله بر فراز آسمان سرزمین‌های اشغالی گفت: دیدیم بعد از تهدیدات سران رژیم صهیونیستی علیه اسلام حزب‌الله جوان و نیرومند شما با اعزام یک فروند هواپیمای بدون سرنشین عجز و درماندگی را بر لشگر دشمن وارد کرد این یعنی حضور بسیجی و تفکر انقلابی و الهام گرفته از تفکرات امام و رهبری.

 

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: در مقطع حساسی از انقلاب هستیم و حضور آگاهانه بسیج در عرصه دفاع از انقلاب بیش از هر زمان دیگری سرنوشت‌ساز است.

وی همچنین در حاشیه برگزاری این رزمایش، در جمع خبرنگاران با اشاره به تحریم‌های دشمن علیه ایران گفت: دشمنان با تحریم‌های اقتصادی می‌خواهند حد فشاری علیه ملت بسازند و مردم کشورمان را وادار کنند همانطور که آنها می‌خواهند عمل کنند.

 

وی افزود:‌اما هرچه فشار بیشتر باشد روح مقاومت و ایستادگی در ملت ایران اوج می‌گیرد، ملت ما این واقعه را یک نوع نبرد تلقی می‌کند و در این صحنه ملت ایران تصمیم گرفته با تبعیت و الهام از مقام معظم رهبری بایستد. ایران کاملاً قادر است از حلقه این محاصره و تحریم عبور کند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی یک سری عملیات‌های روانی و بلوف‌های سیاسی علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته بود اما بعد از نفوذ پهپاد حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی متوجه شد این عملیات‌های روانی غیر از افزایش اراده دشمنانش حاصل دیگری ندارد و الآن ابتکار عمل در مقابل رژیم صهیونیستی به دست انقلاب اسلامی است.

 

سلامی با بیان اینکه اقدام رژیم صهیونیستی علیه انقلاب یک فرصت تاریخی برای ماست، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی فاقد عمق دفاعی است و سازه‌های دفاعی این رژیم در مقابل حملات همه‌جانبه ایران و سرشاخه‌های انقلاب اسلامی که آرایش نظامی و تهاجمی دارند بسیار آسیب‌پذیر است.

 

وی افزود: سازه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی برای جنگ‌های بزرگ و طولانی‌مدت نیست و اگر آنها از مرز عملیات روانی عبور کنند قطعاً منهدم خواهند شد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین در خصوص ادعای دشمنان مبنی بر استفاده نظامی ایران از انرژی هسته‌ای گفت: انرژی هسته‌ای ما کاملاً صلح‌آمیز است و در دکترین دفاعی و اعتقادات ما ورود به عرصه سلاح هسته‌ای خط قرمز است. سلاح‌های هسته‌ای هیچ کمکی به صاحبان آنها نکرده است.

 

سلامی ادامه داد: امروز از هر زمان دیگری از سطح تجهیزات، امکانات، نیروهای انسانی و زیرساخت‌ها آماده‌تر و مطمئن‌تر هستیم و هیچگونه آسیبی در سیستم دفاعی ما وجود ندارد.

 

سلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ادعای روزنامه اشپیگل مبنی بر بستن تنگه هرمز توسط سپاه با انهدام یک نفت‌کش در این تنگه گفت: سپاه برای انجام مأموریت‌های خود نیازمند اینگونه سناریوسازی‌ها نیست و اعمالش را بر اساس واقعیات و اعتقادات انجام می‌دهد. اینها توهمات است و واقعیت ندارد.

 

سلامی در پایان در خصوص توانمندی ایران در حوزه پهپادها اظهار داشت: در حال حاضر با فناوری پهپادها صدها کلیومتر و ان‌شاءالله در آینده نزدیک هزاران کیلومتر را طی خواهیم کرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1674&tab=bargozide