نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
احمدي نژاد:بايد توان مردم براي پاسخ به نيازهاي تاريخي و زماني به صحنه بيايد

رئيس جمهور از توان مردم به عنوان تواني كه بايد براي پاسخ به نيازهاي تاريخي و زماني به صحنه بيايد نام برد و تاكيد كرد كه قدرتمندترين دولت تاريخ نيز نمي تواند تمام نيازها را برآورده كند.
به گزارش کیهان، محمود احمدي نژاد در نشست انجمن هاي علمي ايران كه در ساختمان مجلس قديم برگزار شد، با تاكيد بر اين كه انجام همه كارها توسط دولت، شدني نيست، افزود: قدرتمندترين دولت تاريخ نيز نمي تواند تمام نيازها را برآورده كند، مگر دولت چقدر توان دارد؟ تواني كه بايد به عرصه بيايدو به اين نيازهاي تاريخي و زماني پاسخ دهد، توان مردم است. ما نزديك به 76 ميليون نفر جمعيت داريم و اگر اين 76 ميليون انسان همه در يك راستا حركت كنند، توان ها هم افزا مي شود و يك ظرفيت بي نهايت در كشور ايجاد مي شود و در پي اين موضوع، همه طرح ها قابل تحقق است و هيچ قدرتي نمي تواند با اين نيرو برابري كند و هنر دولت نيز در اين است كه راه را باز كند كه تمام توان ها در يك مسير قرار بگيرد و مهمتر از همه توان مردم است. سياست ها را بايد مردم جلو ببرند، كارهاي علمي را بايد خود مردم انجام دهند.
احمدي نژاد در ادامه با اشاره به اهميت موضوع جهاني شدن گفت: ما آينده را بايد بسازيم و همان چه را كه اراده كنيم، آينده مي شود. در واقع بايد گفت هر چه را اراده كنيم و در آن راستا حركت كنيم تحقق پيدا مي كند.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود در اين ارتباط با بيان اين كه امسال بودجه از جهات گوناگون تحت فشار است، تاكيد كرد: اما كار علمي نمي تواند متوقف شود و اگر قرار باشد، از اين فشارها با هزينه هاي كمتري عبور كنيم، نيازمند كار علمي و مشاركت و همكاري عالمان هستيم.
وي با بيان اينكه انجمن هاي علمي مي توانند كارهاي مهم و بزرگي را انجام دهند و برخي از آنها نيز مشغول انجام چنين كارهايي هستند. ادامه داد: انجمن هاي علمي مي توانند مرجع خوبي براي علم و فناري كشور باشند.
احمدي نژاد با بيان اين كه اين انجمن ها مي توانند در تدوين و معرفي استاندارها در قضاوت و ارزيابي ها مشاركت مستمر داشته باشند، اظهار كرد: در واقع اين انجمن هاي علمي با پتانسيل عظيمي كه دارا مي باشند، مي توانند در پروژه هاي كلان كشور و ارتباطات بين المللي نقش موثر و ارزشمندي را ايفا كنند.
رئيس جمهور افزود: برخي از دوستان در اين جلسه پيشنهاد دادند كه همان طور كه نظام مهندسي و يا پزشكي در كشور وجود دارد، نظام مديريت نيز ايجاد شود كه ما نيز از اين امر استقبال مي كنيم و پيشنهاد خوبي است.
احمدي نژاد در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به صحبت هاي يكي از سفراي مقيم ايران در مراسم بزرگداشت حافظ گفت: برخي از سياست ها و سياستمداران فرهنگ و انسانيت ما را گروگان گرفته اند و نمي گذارند ارتباطات برقرار شود. به نظر من كساني كه نمي گذارند اين ارتباطات انساني برقرار شود مي دانند كه با برقراري اين ارتباطات، آنها جايگاه شان را از دست مي دهند.
به گزارش ايسنا، رئيس جمهور گفت: چند سال پيش نامه نوشتم و پيشنهاد دادم كه بين ايران و نيويورك ارتباط مستقيم هوايي برگزار شود، مي دانم كه چرا موافقت نكردند، البته برخي ها در داخل با اين چيزها مخالف هستند.
احمدي نژاد در ادامه با بيان اينكه فردوسي هويت تاريخي ايرانيان را زنده كرد، اظهار داشت: معلوم است كه نبايد حاكم آن زمان از فردوسي استقبال مي كرد، خدا خيلي فردوسي را دوست داشت، و كسي كه فردوسي را طرد كرد منفور تاريخ شد. او جانش را براي زنده كردن هويت ايراني قرار داد.
وي افزود: اين كه مي گويند فردوسي با زنده كردن هويت ايران، ضداسلام است كوته بين اند، چرا كه هويت ايراني يعني هويت توحيدي، عدالت و انساني و مرزي ندارد. حوزه فرهنگي ايران تمام دنياست، توحيد، عدالت و احترام به ديگران موضوعي جهاني است.
گفتني است، در اين نشست اعضاي 19 انجمن علمي زيرمجموعه مركز ملي جهاني شدن حضور داشتند و تعدادي از روساي انجمن هاي علمي در حضور رئيس جمهور به ارائه گزارش از كارهاي صورت گرفته پرداختند.
همچنين در اين مراسم از كتاب هاي منتشر شده توسط انجمن از جمله «گزارش هاي دوره اول مميزي توسعه علوم» و «تحليل فردوسي و جهاني شدن» توسط احمدي نژاد رونمايي شد.
در اين مراسم علاوه بر رئيس جمهور، كامران دانشجو وزير علوم و مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي حضور داشتند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1687&tab=bargozide