نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
فتنه 88 ره آورد همكاري آمريكا با فتنه گران داخلي بود


تاریخ: ۲۹ آبان ۱۳۸۹

دبير شوراي نگهبان در جريان خطبه هاي نماز عيد قربان در مسجد خاتم الانبيا(ص) جزيره كيش، خطر فتنه سال گذشته را بسيار فراتر از جنگ هشت ساله دانست و آن را دسيسه آمريكا و جمعي از فتنه گران داخلي خواند.
در اين مراسم، آيت الله احمد جنتي سه عنصر اصلي عنايت ويژه خداوند متعال، درايت و قاطعيت و شهامت رهبر معظم انقلاب و بصيرت مردم هميشه در صحنه را سبب شكست فتنه گران خواند و از توطئه جديد دشمنان براي براندازي نظام مقدس اسلامي خبر داد.
دبير شوراي نگهبان در تشريح اين توطئه شوم گفت: حال كه دشمنان نقشه هاي نامشروع خود را نقش بر آب مي بينند، با تضعيف روحانيت و ولايت فقيه قصد دارند كه بين حكومت اسلامي و مردم فاصله بياندازند البته در حماسه 9 دي و يوم الله 22بهمن، فتنه گران داخلي و خارجي مشت محكمي از سوي مردم دريافت كردند.
آيت الله جنتي در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از عملكرد سازمان مناطق آزاد گفت: فلسفه تاسيس مناطق آزاد در كشور، صادرات كالاها و محصولاتي بود كه توسط شركتها و كارخانجات ايراني توليد شوند اما در حال حاضر اين مناطق به دكاني براي عده اي رانت خوار، پول خوار و قدرت طلب مبدل شده است.
وي افزود: كساني كه از راه رانت خواري در مسير كسب ثروت و قدرت برنامه ريزي كرده اند و از مناطق آزاد پول جمع مي كنند تا در آينده رئيس جمهور شوند، حركتشان قابل تحمل نيست.
آيت الله جنتي با اشاره به ظرفيت افراد مورد نظر تصريح كرد: بعضي ها ظرفيتشان كم است و يك پستي كه به آنها داده مي شود، خودشان را گم مي كنند و مي گويند كه شاه و حاكم جزيره شده اند. اما نمي دانند كه اين حرف بازتابش چيست زيرا جزيره، مستقل نيست كه هركس در آن هر كاري دلش خواست انجام بدهد.
به گزارش ايرنا آيت الله جنتي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره به قانون هدفمندسازي يارانه ها گفت: با اجراي صحيح اين قانون دگرگوني اساسي در وضع اقتصاد كشور بوجود مي آيد و بسياري از ثروت هاي كلاني كه به درستي توزيع نمي شد بطور عادلانه بين مردم خصوصا فقرا و مستضعفين توزيع خواهد شد. وي به مردم مؤمن توصيه كرد همواره ارتباط خود را با خدا داشته باشند و هر كاري كه مي كنند براي رضاي خداوند تبارك و تعالي باشد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1691&tab=rooz