نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
رهبر معظم انقلاب در پیامی به کنگره فقیه آگاه: ‌‌دوران مرجعیت‌ آیت‌الله گلپایگانی مشحون از فعالیت‌های مورد انتظار است‌
رهبر معظم انقلاب، صلابت در امر دین و ایستادگی بر سر مواضعی را که بر اساس تشخیص دین اتخاذ می‌شد، بارزترین ویژگی و خصوصیت آیت‌الله گلپایگانی دانستند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، در پیامی به کنگره فقیه آگاه که به مناسبت بزرگداشت آیت‌الله العظمی محمدرضا گلپایگانی برگزار شده بود، ابراز کردند: مرحوم آیت‌الله العظمی آقای گلپایگانی در شمار برجسته‌ترین مراجع تشیع در نیم قرن اخیرند. دوران مرجعیت طولانی 32 ساله ایشان مشحون از فعالیت‌ها و اقداماتی است که از یک مرجع ذی‌نفوذ و عظیم‌الشأن مورد انتظار است.

ایشان در ادامه افزودند: احداث مدارس و مساجد و بیمارستان و نمایندگی در خارج از کشور و ورود در عرصه نوآورهای خدماتی از قبیل کارهای رایانه‌ای و ساختن مدرس مخصوص تدریس از جمله مجموعه کارهای برجسته آن مرحوم است.

رهبر معظم انقلاب در ادامه پیام خود فرمودند: به جز علم و تقوا که شرط اصلی مرجعیت شیعه است، آن بزرگوار از خصلت‌ها و خصوصیات برجسته‌ای برخوردار بود که بارزترین آن صلابت در امر دین و ایستادگی بر سر مواضعی است که بر اساس تشخیص دین اتخاذ می‌کردند. رحمت خدا بر این عالم بزرگوار و جزاه‌الله عن العلم و اهله خیرالجزاء.

شایان ذکر است این پیام توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بزرگداشت مرحوم آیت‌الله سید محمدرضا گلپایگانی در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قرائت شد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1705&tab=bargozide