نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سرلشکر جعفری در جمع خبرنگاران: پروژه جدید موشکی برای مدار ژئو
سرلشکر جعفری در جمع خبرنگاران: جنگنده های سپاه به وظیفه خود مقابل پهپاد آمریکایی عمل کردند/پروژه جدید موشکی برای مدار ژئو


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم سالگرد شهید طهرانی مقدم در خصوص تعرض پهپاد آمریکایی به فضای کشورمان، گفت: یکی از پهپادهای دشمن به صورت اشتباه و یا عمدی وارد منطقه خلیج فارس و منطقه FIR که منطقه ممنوعه پروازی بود شد و سیستم‌های پدافند جمهوری اسلامی و جنگنده‌های سپاه که وظیفه مقابله را داشتند، به وظیفه خود عمل کردند.

جعفری ادامه داد: اگر باز هم این اتفاق بیافتد چنین حرکتی از طرف ایران انجام می‌شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه در خصوص آخرین پروژه شهید طهرانی مقدم گفت: این پروژه مربوط به پروژه موشکی پرتاب ماهواره با سوخت جامد در مدار ژئو است که مدار بسیار بالایی است و جمهوری اسلامی تاکنون پرتاب ماهواره‌ای بالای  100 کیلوگرم در چنین مداری نداشته است.

وی ادامه داد: انشاءالله در آینده نزدیک پروژه به نتیجه خواهد رسید و کسانی که از توقف پروژه‌های شهید طهرانی مقدم صحبت می‌کنند از فلسفه خون شهید مطلع نیستند.

جعفری تاکید کرد:‌ تعدادی از متخصصان و دانشجویان راه این شهید را ادامه می‌دهند ولی چون کار بسیار بزرگی است، زمان خاص خود را می‌طلبد.

فرمانده کل سپاه در پایان اظهار داشت:‌ ما باید پیشرفت‌های علمی خود را داشته باشیم و در هر زمینه که می‌توانیم جلو برویم و ممکن است با پیشرفت‌های ما دشمن احساس تهدید و خطر کند که این طبیعی است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1709&tab=bargozide