نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
طرح تحریم صداوسیما همزمان باحمله تروریستی به العالم و پرس‌تی‌ویبه گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دفتر شبکه‌های العالم و پرس تی وی در دمشق، بامداد امروز هدف چند حمله تروریستی قرار گرفت.

در این حملات، بر اثر انفجار بمبی که زیر خودرو حامل تجهیزات پخش زنده (SNG) قرار گرفت، خسارتهایی جدی به این خودرو و تجهیزات آن، و همچنین یکی دیگر از خودروهای دفتر، وارد شد.

"حسین مرتضی"  مدیر دفتر شبکه در دمشق، تأکید کرد: پس از این انفجار، یکی دیگر از تروریستها، بمبی را درون کیسه پلاستیکی سیاه رنگی مقابل یکی از ورودی های دفتر شبکه قرار داد.

مرتضی ادامه داد: پس از شناسایی این بمب، نیروهای متخصص امنیتی در محل حاضر شده و آن را خنثی کردند.

وی تأکید کرد: درون این بمب تکه های بسیاری از فلزات کوچک و برنده جاسازی شده بود،  تا پس از انفجار خسارتهای بیشتری وارد کند.

حسین مرتضی خاطرنشان کرد: چند روز قبل نیز این دفتر هدف حملات خمپاره ای قرار گرفت که این خمپاره ها نزدیک دفتر شبکه اصابت کرد، و خسارتی به دنبال نداشت.

همزمان با حمله تروریستی به دفتر شبکه‌های العالم و پرس تی وی در دمشق؛ نمایندگان سنای آمریکا پیشنهاد کردند که سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ریاست این سازمان در لیست سیاه تحریم های آمریکا قرار گرفته، و دارایی های مربوط به آن بلوکه شود.

بر اساس این پیشنهاد، شرکتهایی که با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همکاری می کنند، در این لیست سیاه قرار می گیرند.

این پیشنهاد به سنای آمریکا تحویل داده شده و اکنون در مرحله بررسی قرار دارد و بعدا در سنا و مجلس نمایندگان به رأی گذاشته خواهد شد.

حمله به دفاتر العالم و پرس تی وی و اقدام همزمان نمایندگان سنا علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دو ماه پس از ترور "مایا ناصر" خبرنگار شبکه پرس تی وی و ترور نافرجام "حسین مرتضی" صورت می گیرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=1733&tab=bargozide