نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ولايتي: ايران به دولت آمريكا اعتماد ندارد


تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۳۸۹

مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل گفت كه ايران به دولت آمريكا اعتماد ندارد چرا كه آمريكايي ها همواره رفتارهاي متناقضي از خود نشان مي دهند.
مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل در ادامه سفر به دمشق با معاون رئيس جمهور و وزير امورخارجه سوريه ديدار و گفت وگو كرد.
علي اكبر ولايتي در ديدار با فاروق الشرع، معاون رئيس جمهور سوريه به گفت وگو درباره مسائل منطقه اي و بين المللي، روابط دو جانبه دو كشور و اهميت حفظ رشد و توسعه اين روابط در عرصه هاي مختلف پرداخت.
به گزارش خبرگزاري سوريه اين ديدار بر اهم دستاوردها و تحولات خاورميانه و توجه به شيوه خصمانه اسرائيل در حمله اخير به خاك لبنان و ناكامي آن در تحقق اهدافش متمركز بود.
وليد المعلم وزيرخارجه سوريه هم در ديدار با ولايتي به بررسي روابط دو جانبه و ممتاز دو كشور، راه هاي تقويت آن و تحولات منطقه پرداخت.
روزنامه الحيات - چاپ لندن - نيز نوشت، ولايتي در جريان كنفرانس خبري در سفارت تهران در دمشق بر نبود هرگونه اختلاف بر سر مواضع ايران و سوريه درباره عراق تاكيد كرد و گفت:مسئله تشكيل دولت عراق و مسائل داخلي اين كشور به ملت آن مربوط است و هرگونه تصميم گيري آن ها مورد احترام ما خواهد بود. ما خواهان سعادت ملت عراقيم و اميدواريم كه در سريع ترين زمان ممكن اشغالگران ازآن خارج شوند. در رايزني با مسئولان سوري دريافتيم كه مواضع آن ها مثل گذشته و هماهنگ با ايران است. وي درباره اظهارنظرهاي اخير هيلاري كلينتون - وزيرخارجه آمريكا - درباره آمادگي براي شروع مذاكرات با تهران نيز بيان كرد: ايران به دولت آمريكا اعتماد ندارد چرا كه آمريكايي ها هم زمان رفتارهاي متناقضي ازخود نشان مي دهند. آن ها تمامي تلاش شان را براي تصويب يك قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت سازمان ملل به كار بستند و قوانيني را در مخالفت با ايران به تصويب رساندند و از دوستان اروپايي شان هم خواستند كه از آن ها تقليد كنند؛ اما اعمال فشارهاي آمريكايي ها بر اراده ما در استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي براساس قوانين آژانس بين المللي انرژي اتمي و معاهده NPT تاثيري نخواهد داشت.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=206&tab=rooz