نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
‌١٨ مدال رنگارنگ حاصل كار كاروان محرم در روز عاشورا


تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۸۹

كاروان محرم ايران در بازي‌هاي پاراآسيايي گوانگ‌جو در روز چهارم رقابت‌ها ‌٤ مدال طلا، ‌٥ نقره و ‌٩ برنز به دست آورد، اما نتوانست جايگاه دومي‌اش را حفظ كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بازي‌هاي پاراآسيايي چوانگ‌جو چهارمين روز خود را پشت سر گذاشت و ورزشكاران ايران در اين رقابت‌ها ‌١٨ مدال رنگارن ديگر به كلكسيون افتخارات كاروان محرم افزودند.

در مسابقات امروز، ابراهيم رنجبر كمان دار ريكرو ايران موفق شد پانزدهمين مدال طلاي كاروان ايران را بر گردن آويزد. رنجبر در مسابقه فينال موفق شد چنگ از كشور ميزبان را شكست دهد و پانزدهمين طلايي ايران در پاراآسيايي گوانگ‌جو شود.

در همين رشته، رهام شهابي پور با پيروزي مقابل جانگ از كره جنوبي به مدال برنز رسيد. زهرا نعمتي هم در مسابقات تيروكمان ريكرو با پيروزي بر حريف چيني صاحب مدال برنز شد.

در مسابقات پرتا ب وزنه، سارا صدقي كه دو روز قبل در مسابقات پرتاب نيزه قهرمان شده بود، موفق شد در پرتاب وزنه كلاس F54/‌‌٥٥ ,‌‌٥٦ نيز با ركورد ‌‌٥ متر و ‌‌٤٧ سانتي متر و امتياز ‌‌٧٣٨ پس از ورزشكار چيني صاحب مدال نقره شود. در همين ماده ليلا ملكي با پرتاب ‌‌٥ متر و ‌‌٨٧ سانتي متر و امتياز ‌‌٧٠٩ صاحب مدال برنز شد. ملكي پيش از اين در پرتاب نيزه نقره گرفته بود.

در مسابقات وزنه برداري دسته ‌‌٨٢ - كيلوگرم نيز سيد حامد صلحي‌پور كه تنها ‌‌٢١ سال سن دارد با مهار وزنه ‌‌٢١٥ كيلوگرمي در حركت پرس سينه پس از ورزشكار چين صاحب مدال نقره شد.

در مسابقات شناي مختلط، شاهين ايزديار جوان ‌‌١٧ ساله ايراني به درخشش در بازي‌هاي پاراآسيايي ادامه داد و پنجمين مدالش را هم بر سينه زد. ايزديار كه تا امروز صاحب دو مدال طلا، يك نقره و يك برنز شده بود در ماده ‌‌٢٠٠ متر كلاس SM10 مختلط با زمان ‌‌٢ دقيقه و ‌‌٣٢ ثانيه و ‌‌٨١ صدم ثانيه به مدال برنز رسيد. در واقع ايزديار در هر ‌‌٥ ماده اي كه شركت كرد صاحب مدال شد.

در مسابقات شناي كرال پشت كلاس S12 وحيد كشت كار با زمان يك دقيقه و ‌‌٢٤ ثانيه و ‌‌١٥ صدم ثانيه مدال برنز را بر گردن آويخت. كشت‌كار تا اينجاي مسابقات يك طلا، يك نقره و دو برنز در ماده هاي مختلف شنا به دست آورده و يك مسابقه فينال ديگر هم در پيش دارد.

در مسابقات پرتاب نيزه مردان كلاس (F44)، علي اميدي با ركورد ‌‌٥٠ متر و ‌‌٩٩ سانتي متر صاحب مدال برنز شد. در اين رشته هم عنوان قهرماني به ميزبان رسيد. گائو از چين موفق شد با پرتاب ‌‌٥٨ متر و ‌‌٥٣ سانتي متر ركورد جهان را بشكند.

در مسابقات تيروكمان بانوان بازي‌هاي پاراآسيايي در بخش ريكرو ايستاده راضيه شيرمحمدي در مسابقه فينال برابر حريف كره جنوبي به پيروزي رسيد تا ضمن كسب عنوان قهرماني، شانزدهمين مدال طلاي كاروان ايران را كسب كند.

كامران شكري سالاري در مسابقات پرتاب نيزه كلاس F42 با پرتاب ‌٤٦ متر و ‌٨٤ سانتي متر ضمن شكستن ركورد خودش، صاحب مدال طلا شد.

جواد فولادي در مسابقات تنيس روي ميز كلاس ‌٥، به فينال رسيد كه در مسابقه پاياني سه بر يك به حريفي از چين باخت و صاحب مدال نقره شد.

در مسابقه رده‌بندي جودو و در دسته ‌٧٣ - كيلوگرم محمدعلي شناني حريف هنگ كنگي‌اش را ايپون كرد و مدال برنز گرفت. در وزن ‌٨١- كيلوگرم هاني عساكره كه با پيروزي مقابل جودودكاراني از ژاپن و ازبكستان به فينال رسيده بودند در اين ديدار مغلوب نماينده‌ي مغولستان شد و به مدال نقره بسنده كرد.

در دووميداني هم جلال خاكزاديه در ماده‌ي پرتاب ديسك در كلاس F32 با پرتابي به مسافت ‌٣٩ متر و ‌٦٨ سانتي متر به نشان نقره دست يافت.

جواد حرداني در مسابقات پرتاب ديسك كلاس F37/‌‌٣٨ به مدال طلا رسيد و دو ورزشكار چيني نقره و برنز گرفتند. حرداني در اين رقابت ديسكش را به ميزان ‌‌٤٤ متر و ‌‌٣٩ صدم ثانيه پرتاب كرد و قهرمان شد.

همچنين سيامك صالح فرج زاده در پرتاب ديسك كلاس F32/‌‌٣٣/٣٤ صاحب مدال برنز شد.

در پرتاب ديسك بانوان و در كلاس F57/‌‌٥٨ فاطمه منتظري با ركورد ‌‌٢٧ متر و ‌‌٩٨ سانتي‌متر بر سكوي سوم ايستاد و برنز گرفت.

در پايان روز چهارم بازي‌هاي پاراآسيايي كاروان محرم ايران با كسب ‌١٨ نشان طلا، ‌١٥ نقره و ‌١٨ برنز در مكان سوم جدول توزيع مدالها ايستاد.

جدول رده بندي توزيع مدال‌ها

‌١- چين (‌١١٨ طلا، ‌٦٨ نقره، ‌٥٨ برنز)

‌٢- ژاپن (‌٢٠ طلا، ‌٢٩ نقره، ‌٢١ برنز)

‌٣- ايران (‌١٨ طلا، ‌١٥ نقره، ‌١٨ برنز)

‌٤- كره جنوبي (‌١٥ طلا، ‌٢٤ نقره، ‌٢٢ برنز)

‌٥- تايلند (‌٩ طلا، ‌٢٣ نقره، ‌٢٢ برنز)

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2140&tab=rooz