نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
6 بانك ديگر در آمريكا تعطيل شد


تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۸۹

با تعطيلي شش بانك ديگر در آمريكا، شمار بانكهاي تعطيل شده در اين كشور به 157 بانك در سال 2010 ميلادي رسيد.
به گزارش رويترز، در ادامه خسارت هاي ناشي از بحران مالي سال هاي 2007 تا 2009 ميلادي، مقام هاي آمريكا شش بانك ديگر را در اين كشور تعطيل كردند و تعداد بانك هاي تعطيل شده در سال 2010 ميلادي تاكنون به 157 بانك رسيده است.
نهادهاي مالي به ويژه موسسات مالي كوچكتر آمريكا، همچنان تاثير بازار مسكن، اقتصاد ضعيف و بيكاري بالا را حس مي كنند.
بخش عمده بنگاه هاي اقتصادي تعطيل شده در سال جاري ميلادي موسسات كوچك با كمتر از يك ميليارد دلار دارايي بودند.
شركت بيمه سپرده فدرال آمريكا (FDIC) گفته است كه انتظار دارد شمار بانكهاي تعطيل شده در سال جاري، بعد از تعطيلي 140 بانك در سال 2009، به اوج خود برسد.
تاسيس صندوق دائمي نجات كشورهاي اروپايي
سران اتحاديه اروپا در نشست بروكسل، براي ايجاد صندوق دائمي نجات كشورهاي اروپايي به توافق رسيدند.
به گزارش شبكه خبر، صندوق دائمي نجات كشورهاي اروپايي، براي ايجاد تغييرات در معاهده اروپا ايجاد مي شود.
براساس بيانيه رهبران كشورهاي عضو منطقه يورو، از هر روشي براي اطمينان از تثبيت واحد پول يورو در كل منطقه، استفاده خواهند كرد.
بيانيه سران منطقه يورو، از كشورهاي عضو مي خواهد كسري بودجه خود را ترميم كنند، اصلاحات اقتصادي و بانكي خود را تسريع بخشند و سياست مالي اتحاديه را تقويت كنند.
اين پيش نويس همچنين تاكيد مي كند، كشورهاي عضو يورو بايد سامانه كنوني را وسعت بخشند و از وجود حمايت كافي از اين سياست، مطمئن شوند.
بحران مالي مانند بيماري مسري، كشورهاي اروپايي را يكي پس از ديگري گرفتار كرده است.
در اين ميان، بحران اقتصادي ايرلند هم بسيار جدي شده است و اين كشور در همان مسيري حركت مي كند كه چند ماه پيش يونان در آن گرفتار شده بود.
كسري بودجه ايرلند به رقم بي سابقه اي رسيده است، به طوري كه 32 درصد توليد ناخالص داخلي اين كشور را تشكيل مي دهد.اتحاديه اروپا به مقامات ايرلند فشار مي آورد تا كمك مالي صدها ميليون دلاري را براي خروج اين كشور از بحران مالي بپذيرند.
مقامات پرتغالي هم تهديد كرده اند كه اگر نتوانند مشكلات اقتصادي شان را حل كنند از اتحاديه اروپا خارج خواهند شد. در همين حال تاثيرات سوء بحران مالي و اقتصادي اروپا به اقيانوسيه هم سرايت كرده است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2214&tab=rooz