نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
اردوغان لج ماركسيست هاي آمريكايي را درآورد


تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۸۹

ارگان گروهك هاي ماركسيستي منحله كه دم از ليبرال- دموكراسي مي زنند، از تعميق روابط ايران و تركيه انتقاد كردند.
سايت اخبار روز نوشت: انگار روابط ايران و تركيه چند بعدي است يعني فقط اقتصادي يا سياسي يا امنيتي نيست. تأكيد دو طرف بر داشتن روابطي همه جانبه در نگاهي كلي، بي ربط به نظر نمي رسد؛ در مناقشه هسته اي، تركيه بيشتر جانب ايران را مي گيرد، در مناقشات خاورميانه، مواضع تركيه و ايران روز به روز نزديكتر مي شود، گويا تعريف آن ها از امنيت و تروريزم هم، كاملاً هم خواني دارد. از همه مهم تر، ماه عسل روابط اقتصادي شان با اعمال تحريم ها و شدت گرفتن تأثيرات آن بر ايران، بسيار طولاني شده است. نگاه آن ها به تحولات داخلي همديگر هم جالب است. جمهوري اسلامي نمي تواند ذوق زدگي خود را از آن چه گردش به اسلام تركيه مي خواند پنهان كند. در داخل تركيه هم براي تبريك انتخاب مجدد احمدي نژاد تنها رئيس جمهور كافي نبود، نخست وزير هم به غلظت آن افزود.
اين ارگان گروهكي كه اكنون با ارتزاق از بودجه سرويس هاي جاسوسي غرب مديريت مي شود، در عين حال با عصبانيت نوشت: در پي حوادث تير 78 بولنت اجويت نخست وزير تركيه در اظهارنظري عجولانه حكومت ايران را يك ديكتاتوري با سرنگوني محتوم ناميده بود. نه آن هول شدن اجويت و نه اين دل بستن اردوغان! تركيه در پارادوكس جهان اسلام و اروپا بهتر است بر تلاش هاي اروپايي شدنش بيفزايد تا شايد از همه نظر اروپايي شود.
شايان ذكر است اردوغان به تازگي در عزاداري پرشور و شكوه مردم مؤمن تركيه در سوگ حضرت سيدالشهدا(ع) شركت كرد و به تكريم شخصيت امام حسين(ع) پرداخت.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2217&tab=rooz