نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
برداشت نیم درصدی یارانه ها در روز نخست


تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۸۹

مردم در روز نخست اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها کمتر از نیم درصد یارانه واریزی را برداشت کردند.    

به گزارش واحد مرکزی خبر، سید شمس الدین حسینی در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: این آمار نشان می دهد که مردم زندگی عادی خود را ادامه می دهند و هیچ عجله ای برای برداشت یارانه های نقدی ندارند.

وی گفت: البته ما هم تصمیم داریم از این یارانه ها در قالب ارائه سهام به مردم استفاده کنیم تا منفعت بیشتری به آنان برسد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به برخی ادعاها مبنی بر اینکه با اجرای این قانون با افزایش بیش از حد قیمت ها و یا برخی تخلفات مواجه خواهیم بود گفت: فکر نمی کنم چنین اتفاقی رخ دهد و بررسی های کارشناسی ما مشخص می کند که این طرح با موفقیت کامل ادامه می یابد.

حسینی از همکاری بسیار خوب رانندگان ، تولیدکنندگان و سایر بنگاهها در اجرای این قانون خبر داد و گفت: اگر مردم مانند گذشته مایحتاج خود را به اندازه نیاز خود تهیه کنند و تقاضای مازاد نداشته باشند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد چرا که از لحاظ کالاهای مورد نیاز به حد وفور فراوانی هست و تولیدکنندگان در این باره تضمین های خوبی داده اند.

وی گفت: دولت نیز در نحوه اجرای این قانون توجه زیادی داشت که آسیبی به مردم وارد نشود و برای نمونه در موضوع بنزین تلاش شد سهمیه تاکسی ها حفظ شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در بخش نفت و گاز و گازوئیل نیز حداقل شیب اصلاح موثر را رعایت کرده ایم.

حسینی افزود: دولت با کار کارشناسی وارد این عرصه شده است و به طور قطع اجرای این قانون با موفقیت هرچه بیشتر ادامه می یابد.

وی از همراهی مردم در اجرای این طرح قدردانی کرد و گفت: اگر برخی با هر انگیزه ای از اطمینان مردم سوء استفاده کنند دولت از ابزارهای نظارتی خود برای برخورد استفاده خواهد کرد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2240&tab=rooz