نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
حزب الله: دادگاه حريري مشروعيت ندارد آن را منحل كنيد


تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۸۹

حزب الله لبنان دادگاه بين المللي ترور رفيق حريري را فاقد مشروعيت دانست و خواستار انحلال آن شد.
به گزارش کیهان، «نواف موسوي» عضو فراكسيون حزب الله در مجلس لبنان تاكيد كرد، دادگاه بين المللي ترور رفيق حريري نخست وزير اسبق لبنان از نظر ما باطل است چرا كه مشروعيت ندارد.
وي افزود: اين دادگاه به لحاظ حقوقي نه در لبنان جايگاهي دارد نه در جهان، اين دادگاه ابزاري در دست آمريكا و اسرائيل است و هدف آن نابودي استقلال، حاكميت و ثبات لبنان است.
شيخ نعيم قاسم معاون دبيركل حزب الله نيز اظهار داشت، حكم دادگاه بين المللي به هر صورت كه صادر شود از نظر ما ارزشي ندارد.
وي تصريح كرد، اهداف اين دادگاه از پيش علني شده و در عمل شكست خورده است چرا كه اساسا اين دادگاه بازيچه دست آمريكا و اسرائيل شده است.
شيخ نعيم قاسم گفت، كساني كه به ضعف ما دل بسته اند و تلاش مي كنند از حكم دادگاه حريري عليه ما استفاده كنند بهتر است بدانند كه اين حكم هيچ چيز را تغيير نخواهد داد و تغييري در جايگاه نقش، روحيه و فعاليت هاي حزب الله ايجاد نخواهد كرد.
وي تاكيد كرد، اتحاد ميان حزب الله و مردم آنچنان قوي و محكم است كه راه را براي هرگونه توطئه مي بندد.
معاون دبيركل حزب الله همچنين خاطرنشان كرد، توانايي حزب الله به همگان ثابت شده و متقابلا ناتواني آمريكا كاملا به اثبات رسيده و همين مسئله باعث حيرت آمريكا شده است.
وي اضافه كرد: تمامي تلاش هاي آمريكا براي تضعيف حزب الله شكست خورده و شكست هم خواهد خورد.
وي اظهار داشت: به همه توصيه مي كنيم كه از تلاش هاي سوريه و عربستان براي حل و فصل اوضاع استفاده كنند چرا كه به نفع كشور است.
روزنامه الحيات به نقل از منابع نزديك به ميشل سليمان رئيس جمهور لبنان و ساير منابع نزديك به مذاكرات سوريه و عربستان نوشت، در دوره كنوني بسياري از كشورهاي منطقه و جهان تماس هاي فشرده اي را براي تقويت توافق ميان رياض و دمشق با حمايت بين المللي و منطقه اي انجام مي دهند تا اين توافق در زمان مناسب به نتيجه برسد.
اين در حالي است كه سعد الدين حريري نخست وزير لبنان نيز خواستار از سرگيري گفت وگوها با حزب الله شده است.
وي در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بي اطلاعي از متن كيفرخواست دادگاه بين المللي ترور حريري اظهار داشت، رايزني هاي سعودي و سوريه به مراحل پاياني خود نزديك شده و به نتايج مثبتي رسيده است.
    
  

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2243&tab=rooz