نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تصميم قطعي كميسيون امنيت ملي مجلس براي قطع رابطه كامل با انگليس


تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۸۹

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از تصميم اعضاي اين كميسيون براي قطع رابطه كامل با دولت انگليس خبر داد.
به گزارش کیهان، محمد كرمي راد عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ، با اشاره به جلسه روز يكشنبه اعضاي كميسيون متبوعش، از جلسه چهار ساعته اعضاي اين كميسيون درباره موضوع قطع رابطه با انگليس خبر داد.
به گزارش فارس، وي با اشاره به حضور مسئولان دستگاه سياست خارجي كشور در جلسه اين كميسيون افزود: اعضاي كميسيون مسائل بسيار مهم و جدي را در رابطه با طرح يك فوريتي قطع رابطه با انگليس مطرح كردند.
كرمي راد ادامه داد: همچنين اعضاي كميسيون اظهارات اخير سفير انگليس در تهران را محكوم و ديگر اعمال خصومت انگيز دولت انگليس در طول تاريخ عليه كشورمان را مورد بحث و بررسي قرار دادند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اعلام كرد كه در نهايت و بعد از راي گيري اعضاي كميسيون امنيت ملي تصميم گرفته شد كه رابطه با انگليس به طور كامل قطع شود.
وي گفت: البته تعدادي از نمايندگان خواستار كاهش رابطه با انگليس بودند، ولي در نهايت نمايندگان تصميم به قطع رابطه با انگليس گرفتند.
كرمي راد در پايان اظهار داشت: نتيجه جلسه كميسيون امنيت به هيات رئيسه مجلس مي رود تا بحث قطع رابطه با انگليس هر چه سريعتر در صحن علني مجلس مورد بررسي قرار گيرد.
    

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2246&tab=rooz