نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
ماجرای تحصن باند هفت نفره شیرین عبادی


تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۸۹

يك عضو باند هفت نفره شيرين عبادي در خارج كشور كه به تازگي مدعي تحصن شده بودند فاش كرد اين حركت در جهت رد ادعاي بي خاصيتي آنها در خارج كشور بوده است.
به گزارش کیهان، «محبوبه- ع» در گفت وگو با روزنت درباره خاصيت تحصن 8 نفره در خارج كشور گفت: مدام از من مي پرسند چرا همين هفت نفر؟ چون ما هفت نفر فراخوان داديم. اينكه جوسازي كردند كه در خارج كشور نمي شود تاثيرگذار بود، ما 7 نفر درشرايط مشابهي قرار داريم و در اصل چاره اي جز خارج شدن از كشور نداشتيم. ما با اين كار ثابت مي كنيم كساني كه به خارج آمدند، بي اثر نشده و خاصيت خود را از دست نداده اند(!) اقدام ما به طور سمبوليك است.
کیهان ادامه داد:يادآور مي شود تحصن مورد ادعا در حمايت از يكي از عناصر مرتبط با گروهك منافقين (نسرين ستوده) صورت گرفته بود. به همين دليل هم هواداران ساير گروهك ها كه گروهك تروريستي منافقين را فقط اسباب دردسر مي دانند، به شيرين عبادي و دوستانش اعتراض كرده اند كه چرا تحصن فقط به خاطر يك نفر آن هم ستوده؟! در پاسخ به اين اعتراض، آسيه- الف از اعضاي باند عبادي مي گويد «تجربه ثابت كرده كه هيچ وقت نمي شود روي همه موارد تمركز كرد. هرگروهي مجبور است دست به انتخاب بزند. همه بازداشتي ها محترم هستند اما طبيعي است كه هر خانواده اي دنبال رهايي عضو خودشان باشند.»
البته آنچه در اين اظهارات ناگفته مانده بدهي خاص شيرين عبادي به گروهك منافقين است. چرا كه بنابر اظهارات الهه هيكس (از ماموران آمريكايي فعال تحت پوشش حقوق بشر) عبادي به واسطه كريم لاهيجي (بغدادي- از وابستگان گروهك منافقين) به وي معرفي شده و او هم عبادي را براي دريافت جايزه صلح نوبل معرفي كرده است.
گفتني است بخشي از رفتارهاي نمايشي معطوف به مخالفت با جمهوري اسلامي خاستگاه كلاهبردارانه دارد. به اين معنا كه برخي عناصر فرصت طلب از اين طريق مي كوشند ضمن دريافت پناهندگي، از حقوق بخور و نمير نيز در كشورهاي غربي برخوردار شوند. ترتيب دادن ميتينگ و تجمع و تحصن هاي كذايي يكي از روش هاي سركيسه كردن نهادهاي متولي معارضه با جمهوري اسلامي در شماري از كشورهاي اروپايي است.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2261&tab=rooz