نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
نماينده سابق پارلمان لبنان از انحلال دادگاه حريري خبر داد


تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۸۹

نماينده سابق پارلمان لبنان از انحلال دادگاه بين المللي ترور حريري خبر داد.
به گزارش کیهان، ناصر قنديل نماينده سابق پارلمان لبنان اعلام كرد كه براساس اطلاعات موثقي كه در اختيار دارد دادگاه بين المللي ترور نخست وزير اسبق لبنان منحل شده است و هيچ كيفرخواستي هم صادر نخواهد شد.
وي در گفت وگو با شبكه تلويزيوني لبناني «او.تي.وي» تاكيد كرد كه به اطلاعات دقيق و موثقي دست يافته كه نشان مي دهد دادگاه حريري منحل شده است.
قنديل به جزئيات اين اطلاعات و مدارك موثق اشاره اي نكرد ولي گفت، در روزهاي آينده خبرهاي تكميلي ارائه خواهد شد.
نماينده سابق پارلمان لبنان همچنين تصريح كرد، روشن شدن اتهامات بي اساس عليه سوريه و حزب الله ثابت كرد كه نيازي به دادگاه بين المللي نيست و همين مسئله در لغو اين دادگاه موثر بوده است.
قنديل با اشاره به اينكه برخي گروهها در داخل لبنان از گفتمان تهديد استفاده مي كنند اظهار داشت، بهتر است اين افراد تهديدات خود را متوجه اسرائيل كنند چرا كه اين رژيم پشت هر توطئه و دسيسه اي در لبنان قرار دارد.وي افزود، بسيار زشت و ناپسند است كه گروههاي داخلي از عبارات تهديدآميز خود عليه حزب الله و سيدحسن نصرالله استفاده مي كنند در صورتي كه سيدحسن نصرالله با رفتار خود جهان را تحت تاثير قرار داده است.
قنديل از تمامي گروههاي لبناني خواست تا جبهه داخلي را در برابر رژيم صهيونيستي تقويت كنند.
از سوي ديگر، نواف موسوي عضو فراكسيون حزب الله در پارلمان لبنان تاكيد كرد، كساني كه دادگاه حريري را براي محاصره مقاومت و حزب الله لبنان تشكيل داده بودند دچار مكر خود شده و اين دادگاه به سرباري براي خود آنها تبديل شده است.
اين مقام حزب الله گفت، كساني كه مي خواستند با اين دادگاه حزب الله را در بحران گرفتار كنند خود دچار بحران شده اند و آنهايي كه به دنبال تضعيف حزب الله بودند خودشان ضعيف شده اند آنهايي هم كه به دنبال تخريب چهره حزب الله بودند چهره دادگاه حريري را تخريب و افشا كردند.
موسوي تصريح كرد، حزب الله با هوشياري و زيركي وارد ميدان نبرد با توطئه هاي آمريكا و اسرائيل شد و سربلند و پيروز از اين ميدان بيرون آمد.
«وئام وهاب» رئيس حزب توحيد لبنان نيز طي اظهاراتي تاكيد كرد، كساني كه دادگاه بين المللي را تشكيل دادند با دست خود آن را دفن خواهند كرد.
وي افزود، حزب الله مانند هميشه از اين جريان سربلند و پيروز بيرون خواهد آمد و به همگان ثابت خواهد كرد كه مقاومت نابودشدني نيست.
وئام وهاب تصريح كرد، جاسوساني كه سعي كردند چهره مقاومت را مخدوش كنند به زودي به دست مردم لبنان و مقاومت محاكمه خواهند شد.
در همين رابطه ميشل سليمان رئيس جمهور لبنان در واكنش به ادعاي برخي مخالفان حزب الله كه اظهار داشته بودند حزب الله ممكن است كودتا كند گفت، اوضاع لبنان بسيار امن و باثبات است و آرامش كامل حكمفرماست و حزب الله يا هيچ گروه ديگري قصد برهم زدن آرامش را ندارد.
وي به وحدت ارتش، مقاومت و مردم اشاره و تاكيد كرد، لبنان با اتكا به اين سه عنصر اساسي از هر بحران و توطئه اي سربلند بيرون خواهد آمد.
    

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2272&tab=rooz