نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
تحصن گسترده 10 نفره پیرزن ها عليه ايران! + عکس


تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۸۹
"شیرین عبادی" هم که به دلیل سکوت در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان فلسطینی در میان افکار عمومی به عنوان بانوی جنگ شناخته می‌شود، به عنوان طراح این تحصن در جمع حضور داشت؛ تحصنی که قرار بود تا آزادی "نسرین ستوده" ادامه پیدا کند اما کمتر از 10 ساعت پس از آغاز به پایان رسید.

به گزارش شبکه ایران، تحصنی که قرار بود تا در اعتراض با بازداشت یکی از عناصر ضدانقلاب و مرتبط با گروهک تروریستی منافقین در مقابل نهاد حقوق‌بشر سازمان ملل در اروپا برگزار شود، تنها با حضور کمتر از 10 نفر برگزار شد.

 

"شیرین عبادی" هم که به دلیل سکوت در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان فلسطینی در میان افکار عمومی به عنوان بانوی جنگ شناخته می‌شود، به عنوان طراح این تحصن در جمع حضور داشت؛ تحصنی که قرار بود تا آزادی "نسرین ستوده" ادامه پیدا کند اما کمتر از 10 ساعت پس از آغاز به پایان رسید!

وی که به فرار از پرداخت مالیات و دفاع از فرقه غیرقانونی بهائیت هم متهم است، در مصاحبه با تلویزیون دولتی آلمان "دویچه‌وله"، ضمن تلاش برای انحراف ذهن مخاطبان از لغو این تحصن به دلیل عدم توانایی خود برای مقابله با سرما، مدعی شده است: هدف اصلی ما این بود که سخن و اعتراض خانم نسرین ستوده را به گوش جهانیان، به‌خصوص کمیساریای عالی پناهندگان برسانیم.


 

شیرین عبادی همچنین با اعتماد به نفسی بسیار بالا درباره انعکاس این تحصن در کشورهای اروپایی می‌گوید: "عداد زیادی از ایرانی‌ها و سوئیسی‌ها پیام داده و به تحصن پیوسته بودند اما اعتراض محدود به ژنو نشد. در برخی از پایتخت‌های اروپایی همچون لندن و برلین هم در مقابل سفارت ایران مراسمی برپا بود."

گفتنی است یادآور می‌شود تحصن مورد ادعا در حمایت از یکی از عناصر مرتبط با گروهک منافقین (نسرین ستوده) صورت گرفته بود. به همین دلیل هم هواداران سایر گروهک ها که گروهک تروریستی منافقین را فقط اسباب دردسر می دانند، به شیرین عبادی و دوستانش اعتراض کرده اند که چرا تحصن فقط به خاطر یک نفر آن هم ستوده؟! در پاسخ به این اعتراض، آسیه- الف از اعضای باند عبادی می گوید "تجربه ثابت کرده که هیچ وقت نمی شود روی همه موارد تمرکز کرد. هرگروهی مجبور است دست به انتخاب بزند. همه بازداشتی ها محترم هستند اما طبیعی است که هر خانواده ای دنبال رهایی عضو خودشان باشند."

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2287&tab=rooz