نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آخرين خبرها از زلزله كرمان


تاریخ: ۲ دي ۱۳۸۹

رئيس سازمان مديريت بحران كشور گفت: آخرين آمار تلفات زلزله استان كرمان 4فوتي و يك مجروح بوده است.
حسين باقري در گفت وگو با فارس اظهار داشت: بر اساس بازديدي كه از مناطق زلزله زده استان كرمان به عمل آمد مشخص شد اين زلزله خسارت هاي مالي و جاني زيادي برجاي نگذاشته است.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر در منطقه زلزله زده كرمان مشكل خاصي وجود ندارد، افزود: 100 خانوار در منطقه ريگان ساكن هستند و 4 نفر فوت شده از يك خانواده بوده اند.
اين آمار درحالي ارائه شده است كه غلامرضا معصومي رئيس اورژانس كشور آمار كشته شدگان را 5 نفر و مجروحان را 30 نفر اعلام كرده بود بر اين اساس به نظر مي رسد 29 مجروح اين زلزله مداوا و از بيمارستان مرخص شده باشند.
گفتني است، زلزله استان كرمان ساعت 12:22 دوشنبه در 17 كيلومتري حسين آباد در جنوب استان كرمان رخ داد.
ارسال 600 تخته چادر و توزيع سبد غذايي به مناطق زلزله زده استان كرمان
كميته امداد امام خميني (ره) اعلام كرد : 600 تخته چادر و توزيع سبد غذايي به مناطق زلزله زده استان كرمان ارسال شد.
به گزارش ايسنا، در پي وقوع زمين لرزه 5/6 ريشتري در شهرستان ريگان، از توابع استان كرمان و تخريب منازل مسكوني كه منجر به فوت و مصدوم شدن تعدادي از هموطنان در اين مناطق شد، دفاتر كميته امداد امام خميني ( ره) در شهرستان هاي ريگان، نرماشير، روداب و بم با تشكيل فوري ستاد حمايت از آسيب ديدگان به سرعت وارد عمل شده و جزء اولين دستگاه هاي اجرايي حاضر در منطقه به ياري مردم و مصدومان اين حادثه شتافتند .
اين گزارش مي افزايد: كميته امداد امام خميني (ره) با ارسال 600 تخته چادر به مناطق زلزله زده جهت اسكان موقت مردم و همچنين توزيع سبد غذايي مجدد به ياري هموطنان زلزله زده شتافته و عمليات امدادگري در منطقه همچنان ادامه دارد.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2343&tab=rooz