نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
جلسات جامعتين با اصولگرايان ادامه مي يابد


تاریخ: ۲ دي ۱۳۸۹

در جلسه شوراي مركزي جامعه روحانيت بر ادامه برگزاري جلسات جامعتين با اصولگرايان تاكيد شد.
سه شنبه شب جلسه شوراي مركزي جامعه روحانيت مبارز با حضور ا كثريت اعضا و به رياست آيت الله مهدوي كني برگزار و در آن بر ادامه برگزاري جلسات جامعتين با اصولگرايان تاكيد شد و مقرر گرديد كه در نشست هاي بعدي اصول حركت اصولگرايان در داخل كشور مشخص و اعلام شود.
حجت الاسلام والمسلمين سالك، سخنگوي جامعه روحانيت مبارز با بيان اينكه در اين جلسه موضوع كيفيت برگزاري مراسم عاشوراي امسال در داخل و خارج از كشور مطرح شد، به ايسنا گفت: حضور باشكوه مردم در اين مراسم، دفاع از نهضت امام حسين(ع) بود، مراسم امسال با شعور و شكوه بيشتري برگزار شد و جامعه روحانيت مبارز از اين حضور باشكوه مردم تقدير و قدرداني كرد. به ويژه حركت نمادين شيرخوارگان كه در ششم محرم در سي كشور دنيا و تمام استان هاي كشور برگزار شد و نمادي از عمق مظلوميت حضرت امام حسين(ع) و يارانش و عمق خشونت يزديان بود كه ما امروز در فلسطين، عراق، افغانستان و ساير جاها شاهد آن هستيم.
سالك در ادامه به برگزاري جلسه مشترك جامعتين با تعدادي از اصولگرايان در تاريخ 18 آذر اشاره كرد و گفت: اين نشست پس از تلاش چندين ماهه جامعتين پيرامون وحدت اصولگرايان برگزار شد، بايدها و نبايدهاي حركت اصولگرايان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و نتيجه اين جلسه كه با استقبال خوب مدعوين از جريان اصولگرا روبرو شده بود، تدوين بيانيه اي در هشت ماده بود كه در روز بيستم آذرماه منتشر شد و اين بيانيه نيز با استقبال بسيار خوب جريانات سياسي اصولگرا در كشور روبرو شد، اين بيانيه خط مشي و سير ادامه فعاليت اصولگرايان با وحدت كلمه حول محور ولايت و در دفاع از ارزش ها و آرمان ها را تدوين و بر اين امور تاكيد كرد.
وي افزود: اين جلسه و اين تلاش ها بخشي از مطالبات رهبري را پاسخ داد و انشاءالله در نشست هاي بعدي اصول حركت اصولگرايان در داخل كشور مشخص و اعلام خواهد شد. وي در پايان گفت: اعضاي جامعه روحانيت مبارز از آيت الله مهدوي كني و آيت الله يزدي به خاطر اين جلسه و تلاشي كه در اين راستا انجام دادند، تشكر كردند و خواستار تداوم جلسه و اطلاع رساني به موقع به مردم در اين راستا شدند و بر حفظ وحدت و عدم مقابله با يكديگر تاكيد كردند.
گفتني است مدتي است جامعتين مدرسين و روحانيت مبارز جلساتي را با هدف ايجاد وحدت در اصولگرايان آغاز كرده اند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2345&tab=rooz