نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
دستگیری سرکرده و اعضای گروهک جندالشیطان


تاریخ: ۴ دي ۱۳۸۹

يك مقام عالي نظامي استان سيستان و بلوچستان، خبر دستگيري عبدالرئوف ريگي برادر عبدالمالك ريگي و 8 نفر ديگر از اعضاي گروهك تروريستي جند‌الشيطان در پاكستان را تاييد كرد.

يك مقام عالي نظامي استان سيستان و بلوچستان در گفتگو با فارس، خبر دستگيري عبدالرئوف ريگي برادر عبدالمالك ريگي و 8 نفر ديگر از اعضاي گروهك تروريستي جند‌الشيطان در پاكستان را تاييد كرد.
عبدالرئوف ريگي و 8 نفر ديگر از اعضاي اين گروهك تروريستي در منطقه تربت پاكستان دستگير شدند.
از روز گذشته خبرهايي مبني بر دستگيري عبدالرئوف ريگي منتشر شده بود كه تا كنون هيچ مقامي آن را تاييد نكرده بود.

همچنین در حالیکه پایگاه های خبری گروهک ریگی با ذوق زدگی خبر عدم تحویل عبدالرئوف ریگی توسط مقامات پاکستانی را منتشر کرده اند مقامات پاکستانی طی مصاحبه ای با روزنامه "نیوز" چاپ پاکستان اعلام کرده ند که به زودی عبدالرئوف را تحویل ایران خواهند داد.

به گزارش زاهدان پرس و به نقل از روزنامه "نیوز" چاپ اسلام آباد، مقامات پاکستان از تحویل سرکرده جدید گروهک "جندالشیطان به ایران در در آینده نزدیک خبر دادند.

بر پایه گزارش شبکه ایران، مقامات پاکستان اعلام کردند که "عبدالرئوف ریگی" که تلفن بی‌سیم او در حالی که در مرزهای ایران و پاکستان در حال تلفن به روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن بود، ردیابی شد و وی پس از بازداشت به  ایران تحویل داده خواهد شد.

عبدالرئوف پس از مجازات و اعدام شدن عبدالمالک ریگی به‌ عنوان رییس جدید گروهک جندالشیطان منصوب شد.

اسلام آباد اعلام کرد که ریگی پس از بازجویی‌های لازم از سوی مقامات امنیتی پاکستان به ایران تحویل داده خواهد شد.

این مقامات همچنین از تلاش‌های نیروهای پاکستانی پس از بمب‌گذاری اخیر این گروه در چابهار برای متلاشی کردن گروه شیطانی جندالله خبر داده‌اند.

پس از آنکه مکالمه تلفنی ضبط شده ریگی به مقامات امنیتی پاکستانی اطلاع داده می‌شود، آنها پس از 24 ساعت و در پی یک عملیات کماندویی او را دستگیر کردند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2389&tab=rooz