نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
سوگند آیت الله مصباح یزدی درباره رهبر انقلاب


تاریخ: ۶ دي ۱۳۸۹

رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: بنده برای هر مسئله‌ای سوگند نمی‌خورم، ولی با این حال؛ به خدا قسم، من نعمتی به عظمت نعمت وجودی مقام معظم رهبری در میان خود ندیده‌ام.

به گزارش رسا، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار مسئولان و فرماندهان سپاه پاسداران با اشاره به ضرورت اطاعت از ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) اظهار داشت: بنده برای هر مسئله‌ای سوگند نمی‌خورم، ولی با این حال؛ به خدا قسم، من نعمتی به عظمت نعمت وجودی مقام معظم رهبری در میان خود ندیده‌ام.

وی افزود: تقوا، روشن‌بینی، بزرگواری، دوراندیشی، حکمت و...، از جمله صفاتی است که خداوند همه را یکجا در وجود مقام معظم رهبری قرار داده است.

مبادا مسئولی به جای خدمت به مردم و انقلاب، به دنبال جاه و مقام باشد

آیت‌الله مصباح یزدی با ابراز نگرانی از اینکه مبادا مسئولی به جای خدمت به مردم و انقلاب، به دنبال جاه و مقام باشد افزود: برخی افراد برای پیروزی انقلاب اسلامی، به زندان رفتند و دراین راه شکنجه‌ها تحمل کردند، ولی پس از پیروزی انقلاب، برای به دست آوردن پست‌های بالاتر، همان کاری را انجام دادند که سیاستمداران در دوره طاغوت انجام می‌دادند.

لزوم عبرت‌گیری از حوادث پس از انقلاب

آیت‌الله مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم عبرت‌گیری از حوادثی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است، گفت: شاید انسان از مشاهده این که عده‌ای از افراد مشهور جامعه به بیراهه رفتند، تعجب کند، ولی گمان نمی‌دهد که ممکن است خودش هم به این اشتباهات دچار شود. دراین شرایط انسان باید بداند که شیطان به کسی رحم نمی‌کند و تلاش خود را برای گمراهی همه به کار می‌برد.

9دی، باید زنده نگه داشته شود

آیت‌الله مصباح یزدی "9دی" را نشان دهنده شناخت و بصیرت مردم دانستند و گفتند: باید این روز را یک روز ملی و از ایام‌الله بدانیم و خاطره آن را برای همیشه زنده نگه داریم.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2433&tab=rooz