نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
بی پرده از سیاست
سرویس سیاسی مفیدنیوز :: عزل 6 امام جماعت بی بصیرت/ اسناد جدید دخالت مهدی هاشمی در فتنه/ کمک سازمان ملی به فیلم حامی فتنه/ اخراج دیر هنگام موسوی/ اعتراض به نفهمی میر فتنه/ لغو مراسم نوروز در تخت جمشید و .........

تاریخ: ۱۴ اسفند ۱۳۸۹

* گفته می شود هاشمی رفسنجانی در دیدار چهار تن از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری، انتقادات تند و بعضا غیر منصفانه ای را نسبت به رویکردها و عملکردهای دولت دهم مطرح کرده است که پس از گذشت 10 روز از این سخنان، هیچ رسانه ای حاضر به انتشار سخنان هاشمی رفسنجانی نشده است.

*شنیده ایم که پس از فتنه 25 بهمن، مردم تهران از حضور 6 تن از امامان جماعت مساجد که در قبال فتنه موضع صریحی نگرفته اند جلوگیری کرده و اجازه اقامه نماز جماعت را به آنها نداده اند.

 *یکی از کارگردانان سینما که پس از مدتی اقامت در کانادا به کشور بازگشته، در جمع تعدادی از سینماگران گفته است: شرایط زندگی در بیرون از ایران بسیار سخت شده است. موسوی با نفهمی هرچه تمام به کشور ضربه زد. او در انتخابات حتی جرات نداشت شبیه لحن امام سخن بگوید. او شبه روشنفکری است که به مانند فاشیست ها عمل می کند.

* شنیده ایم از سوی سید حسن خمینی هیات امنای موزه امام خمینی شامل مسجد جامعی، حجت، کارگر، بهشتی، شاهمرادی،  حسینی و حشمتی منصوب شدند.

* طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نسبت به برخی عزل و نصب های احمد واعظی در دفتر تبلیغات اظهار نگرانی کرده اند. دو تن از افرادی که اخیرا منصوب شده اند در فتنه سال گذشته نقش آفرین بودند. همچنین یکی از طلاب انقلابی پنج روز پس از شروع کار واعظی برکنار شد.

*گفته می شود با شناسایی ویلایی متعلق به مهدی هاشمی در فیروزکوه ، اسناد جدیدی مربوط به دخالت های وی در انتخابات دهم ریاست جمهوری به دست آمده است.

* شنیده ایم هاشمی رفسنجانی اخیرا در دیدار جمعی از چهره های سیاسی گفته به زودی کتابی از وی منتشر می شود که حاوی نظرات و دیدگاه های وی قبل و بعد از انتخابات 88 و حوادث پس از آن می باشد. هاشمی همچنین مدعی شده در این کتاب وی ثابت کرده که پیش از دیگران پیش بینی فتنه را کرده است.

*گفته می شود سازمان ملی جوانان حدود 200 میلیون تومان به ساخت فیلم تازه حاتمی کیا که در آن رگه های حمایت از جریان فتنه مشاهده می شود، کمک کرده و هیچ نظارتی هم بر ساخت آن نداشته است. 

*در جلسه اخیر مجمع روحانیون برخی اعضا نسبت به دوری گزیدن سید حسن خمینی از جلسات اصلاح طلبان اظهار نگرانی کرده و مصوب کرده اند این سه محور جهت جذب سید حسن در دستور کار قرار بگیرد.1- فعالیت های علمی و دیدارهای سید حسن تحت پوشش کامل رسانه های اصلاح طلب قرار بگیرد.2- برای وی در خبرها و مراسم ها لقب آیت الله استفاده شود.3- اگرچه سید حسن خمینی از شرکت در جلسات سیاسی پرهیز دارد اما او را به گعده ها و مراسم ها دعوت نمایند.

* بالاخره با رای کمیته انتظامی دانشگاه تربیت مدرس عضویت میر حسین موسوی از هیات علمی این دانشگاه به حالت تعلیق در آمد و کلیه حقوق و مزایای وی قطع و پرونده وی به دادگستری ارسال شد. گفته می شود تا بهمن ماه حقوق حدودا چهار میلیونی موسوی به حسابش ریخته می شده است!

 * یک شرکت واردات لوازم ساختمانی که متعلق به فرقه صهیونیستی بهاییت است اقدام به واردات حجم گسترده ای سرامیک و شیر آلات از کشور چین نموده است. نام این شرکت برگرفته از لوتوس معبد بهاییان در هند است.

*قرار است روسای جمهور و حاکمان کشورهای قطر، عمان، عراق،تاجیکستان،ترکیه،ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان،پاکستان و افغانستان برای گرامیداشت عید نوروز به تهران سفر کنند. دعوتنامه های این مراسم را وزرا و معاونان رئیس جمهور خواهند برد. قرار بود این مراسم در تخت جمشید برگزار شود که با مخالفت هایی همراه شده و به همین دلیل به تهران منتقل شده است.

*در ارزیابی های صورت گرفته ، میزان حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال به ویژه در تهران بیش از 25 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته که کارشناسان این افزایش را مربوط به حمایت مردم ایران از موج بیداری اسلامی در منطقه به ویژه قیام مردم مصر می دانند.

* به تازگي جمعي از دانشجويان فارغ التحصيل پيرو فرقه وهابيت در داخل کشور اقدام به راه اندازي وب سايتي نموده اند. در اين وب سايت مطالبي در خصوص زيرسوال بردن اعتقادات و تفکرات شيعه ، ايجاد شبهه در بين شيعيان و  تبليغ وهابيت درج و منعکس مي شود. لازم به ذکر است ليدر اين دانشجويان فردي است که هم اکنون در کشور ژاپن مشغول به تحصيل مي باشد و بيشترين اقدامات انجام شده دراين وب سايت از سوي نامبرده صورت مي گيرد.

* شنيده ها حاکي از آن است که  يکي از سران فتنه که فعلا از تير رس دور مانده و خانه نشيني سياسي! نصيب وي نشده  ، بعد از اينکه موضع گيري مشکوکي در مورد وقايع 25 بهمن و بازداشت خانگي دويار فتنه گرش داشته ، مورد شماتت عوامل و عناصري مجمع روحانيون  قرار گرفته وبه بي تدبيري و اداي اظهارات نسنجيده متهم شده است !

* بنا بر گزارشی، در پی اقدام اخیر یكی از كاندیداهای محتمل یازدهمین دوره ریاست جمهوری مبنی بر جذب تعدادی از فعالان ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان درانتخابات 88 در زیر مجموعه مورد فعالیت خود، وی اخیرا یكی دیگر از این افراد فتنه گر را به مجموعه خود اضافه كرده است. گفته می شود فرد نامبرده در حالی از این كاندیدای احتمالی حكم دریافت كرده كه وی از امضاء كنندگان نامه ای بوده كه در آن از سران ضد انقلاب داخلی حمایت شده بود.

***********************************

منابع خبرها محفوظ است.
در صورت ابهام و پرسش در مورد هر خبر به صورت شخصی منبع خبر به شما ارسال می شود.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=252&tab=news