نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
هواپيماهاي ساقط شده آمريكا در خليج فارس در اختيار نيروي دريايي سپاه است
فرمانده نيروي دريايي سپاه با تاكيد بر اينكه هواپيماهاي آمريكايي در خليج فارس قطعا توسط سپاه پاسداران سرنگون شده‌اند، گفت: الان اين هواپيماها در اختيار ماست و در زمان مناسب حتما آنها را نمايش خواهيم داد.


دريادار علي فدوي فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، در خصوص واكنش پنتاگون به سرنگوني دو فروند هواپيماي آنها در خليج فارس توسط سپاه گفت: آمريكايي‌ها خودشان را ابرقدرت و داراي بالاترين تكنولوژي و علم مي‌دانند و طبيعي است كه چنين مسائلي را به راحتي قبول نكرده و تكذيب كنند اما آنچه مسلم است به طور قطع سپاه پاسداران اين اقدام را انجام داده و دليل آن نيز اين است كه الان هواپيماها در اختيار ماست و در زمان مناسب حتما آنها را نمايش خواهيم داد.

فدوي هواپيماهاي ساقط شده را جزو مدرن‌ترين هواپيماهاي بدون سرنشين شناسايي نيروي دريايي آمريكا با قابليت پروازي بالا دانست و افزود: اين هواپيماها به واسطه كوچك بودن به راحتي مي‌توانند از روي ناو مورد استفاده قرار گيرند.

به گزارش فارس، چندي پيش سردار اميرعلي حاجي‌زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه اعلام كرد كه دو فروند هواپيماي بيگانه توسط سپاه پاسداران در خليج فارس سرنگون شده است.

پنتاگون در اولين واكنش به اين خبر، ضمن تاييد سرنگوني دو فروند هواپيماي خود در خليج فارس، اعلام كرده بود اين هواپيماها توسط نيروهاي نظامي ايران سرنگون نشده‌اند.

* ورود و خروج ناوهاي خارجي به خليج فارس تحت كنترل كامل سپاه است

سردار فدوي در ادامه گفتگو با فارس در خصوص ورود ناوهاي جنگي و هواپيمابر كشورهاي ديگر به خليج فارس و اشراف نيروي دريايي سپاه بر ورود و خروج آنها نيز تصريح كرد:‌همه شناورهاي كشورهاي ديگر در خليج فارس نه تنها با سيستم‌هاي الكترونيك بلكه به صورت چشمي و غيرمسلح تحت كنترل ما قرار دارند و به محض عبور از تنگه هرمز ما متوجه ورود آنها خواهيم شد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه در ادامه با بيان اينكه تقريبا مدت زيادي است كه ديگر ما تجهيزاتي را از خارج وارد نمي‌كنيم، تصريح كرد: همه اين تجهيزات و تسليحات در داخل ساخته مي‌شوند و به زودي خبرهاي خوشي را در خصوص اين موضوع به استحضار ملت ايران خواهيم رساند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=253&tab=bargozide