نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
آيت الله نوري همداني: فتنه گران جرأت حضور در بين مردم را ندارند


تاریخ: ۱۲ دي ۱۳۸۹

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله حسين نوري‌همداني ظهر امروز در ديدار با جمعي از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينكه يكي از موضوعات مهم افزايش معنويات است، اظهار داشت: در برخورد با دشمن از نظر اسلام حرف نخست را ايمان و عقيده مي‌زند.
وي ادامه داد: محوري‌ترين و مهم‌ترين مسئله اين است كه انسان در راه خداوند چه‌كساني را دوست بدارد و با چه كساني دشمن باشد، اولياي خدا را دوست داشتن و تبري جويي از دشمنان خدا مهم‌ترين مسئله‌اي است كه انسان بايد به آن توجه داشته باشد.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه در قرآن كريم دشمن‌ترين دشمن براي مسلمانان استكبار معرفي شده است، خاطرنشان كرد: خداوند به مسلمانان توصيه كرده است كه استكبار را بشناسند و يكي از بركات انقلاب اسلامي شناخت استكبار است.
وي با بيان اينكه يكي از كارهاي مهم امام خميني (ره) معرفي چهره واقعي استكبار به مردم و مسلمانان بود، تصريح كرد: قبل از انقلاب فرهنگ، سياست و تمام مسائل كشور در دست غربي‌ها بود و حتي جوانان ما كه براي تحصيل به غرب سفر مي‌كردند، توسط غربي‌ها شست‌وشوي مغزي مي‌شدند و مانند يك مستشار غربي به كشور باز‌مي‌گشتند.
استاد حوزه علميه قم با اشاره به اينكه دنياي غربي كه اين همه جنايت كرده است دم از حقوق بشر مي‌زند، گفت: شناخت دشمن يكي از وظايف مهم ما است كه بايد به آن توجه داشته باشيم.
وي با بيان اينكه يكي از نقشه‌هاي دشمن ايجاد فتنه است، خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي داغ بسيار بزرگي بر دل دنياي غرب گذاشته و دست آنها را از منابع و نعمت‌هاي جمهوري اسلامي كوتاه كرده است و از اين رو از اول انقلاب تا به امروز دشمن در تلاش براي ضربه زدن به انقلاب اسلامي است.
آيت‌الله نوري همداني گفت: بعد از ارتحال امام خميني (ره) انقلاب اسلامي به ‌دست يك فقيه مدير و مدبر اداره مي‌شود و دشمن بداند كه مردم همه با انقلاب و رهبر هستند و ايران به ‌واسطه حمايت از نظام جمهوري اسلامي توانسته است پيشرفت‌هاي بسياري در عرصه‌هاي مختلف به‌دست آورد.
وي با بيان اينكه مردم هميشه پاسخ خوبي به فتنه‌گران داده‌اند، اظهار داشت: در 9 دي سال گذشته و امسال همه خروش مردم را مشاهده كردند و فتنه‌گران نيز امروز جرأت حاضر شدن در بين مردم را ندارند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2555&tab=rooz