نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
راهبرد جدید موساد در قبال ایران


تاریخ: ۱۳ دي ۱۳۸۹

«نزار عبدالقادر»، سرتیپ بازنشسته و کارشناس برجسته لبنانی گفت: ماموریت جدید موساد، نابود کردن برنامه هسته ای ایران است.

به گزارش شبكه خبری صداقت، یك كارشناس برجسته لبنانی در گفتگوی زنده با شبکه تلویزیونی الجزیره درباره انتخاب تامیر پاردو، رئیس جدید موساد رژیم صهیونیستی به جای مائیر داگان، رئیس سابق موساد گفت: زمانی که مائیر داگان از سوی آریل شارون انتخاب شد، شارون به وی گفت: موسادی می خواهم که چاقو را میان دندان های خود نگاه دارد و داگان همین کار را کرد و اقدامات وی علیه حماس،حزب الله،سوریه و ایران این مساله را نشان می دهد.

وی دستور عملیات وحشیانه ای را علیه شخصیت های متعدد که دشمن اسرائیل شمرده می شوند صادر کرد. یکی از این عملیات ها ترور عماد مغنیه بوده است. طرف های متعدد اسرائیلی تاکید کردند ترور مغنیه از سوی موساد صورت گرفته است.همچنین به نظر می رسد ترور دانشمند هسته ای ایران در یک ماه گذشته نوعی عملیات خداحافظی داگان بوده است.

از سوی دیگر عملیات ترور محمود المبحوح در دوبی، اسرائیل را در تنگنا قرار داد و خشم طرف های متعدد اروپایی و غربی را برانگیخت.

نزار عبدالقادر درباره ماموریت جدید موساد با رئیس جدید خود گفت: تمرکز اصلی موساد در مرحله جدید بر فعالیت های هسته ای ایران و انتخاب تامیر پاردو در این راستا بوده چرا که دارای اطلاعات فن آوری بالایی است و رئیس مناسبی در ماموریت جدید علیه برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

از سوی دیگر ما کمی پیش با مساله ورود ویروس استاکس نت به تاسیسات هسته ایران روبرو بودیم. تامیر پاردو شخص مناسبی برای تکمیل کردن ماموریتی است که در زمان داگان آغاز شده است تا برنامه هسته ای ایران را نابود کند. چون اسرائیل به این نتیجه رسیده که به این زودی ها نمی تواند حمله ای نظامی به تاسیسات ایران داشته باشد،تلاش می کند با جنگ الکترونیکی و ترور برخی از دانشمندان ایران به فعالیت های هسته ای این کشور ضربه بزند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2570&tab=rooz