نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
پروژه فيلم سعادت آباد 3 ناكام ماند


تاریخ: ۱۴ دي ۱۳۸۹

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، اخيراً فيلمي در برخي سايت‌هاي اينترنتي منتشر شده كه در آن راكبان يك دستگاه موتور سيكلت كيف يك زن را ربوده اما به دليل مقاومت زن ناموفق مي‌شوند. اين افراد در ادامه زن را مورد تعقيب قرار داده و دوباره كيف او را مي‌دزدند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد، اين فيلم در واقع بريده‌اي از مستند اجتماعي شوك است كه كار مشترك نيروي انتظامي و صدا و سيما براي آگاه سازي و آموزش همگاني خانواده‌هاست و در ادامه مستند شوك نمايش داده مي‌شود كه همان افراد كيف قاپ و زورگير در چنگ مأموران پليس گرفتار و توسط دستگاه قضايي محاكمه مي‌شوند.

اخيرا روشي توسط برخي سايت‌هاي عامه پسند مرسوم شده كه فيلم‌هاي مستند را تقطيع كرده و بدون هيچ توضيحي با تيتر جنجالي ابتدا در سايت يوتيوب يا فيس‌بوك قرار مي‌دهند و سپس سايت‌هاي كم مخاطبي كه در شهرستان‌ها به ثبت رسيده فيلم را دانلود و مخابره مي‌كنند سپس سايت‌هاي پر بيننده‌تر با استناد به اين سايت‌هاي كم مخاطب، بدون رعايت اصول حرفه‌اي و احترام به شعور مخاطبان خود اين فيلم‌ها را منتشر مي‌كنند.

تجربه نشان داده اينگونه فيلم‌ها هيچ مشكلي را حل نمي‌كند بلكه به علت اطلاعات غلطي كه به مردم مي‌دهند احساس امنيت را به شدت مخدوش مي‌كند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=2577&tab=rooz