نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شهید فانی
اي دوستان و برادران ديني ام! هيچ گاه از مرگ نهراسيد و از آن فرار نکنيد.


 وصیت نامه شهید فانی

اي دوستان و برادران ديني ام! هيچ گاه از مرگ نهراسيد و از آن فرار نکنيد. آيا عاقلانه است که آدمي به خاطر چند روز زندگي  دنيا و بهره مندي بيشتر خود را از صحنه جهاد و نيل به شهادت و ثواب هاي بي حد آن کنار بکشد؟ با اين که مرگ خواهي نخواهي گريبان آدمي را مي گيرد- هر چند به ساختمان هاي بلند پناهنده شود.
مادرم! با اعمالتان هيچ گاه هديه ي ناقابلي را که به خداوند عزوجل تقديم کرده ايد، کم ارزش نکنيد. مگر نبودند در صدر اسلام مادراني که سر بريده شده ي فرزندانشان را به سوي دشمن پرتاب کردند و با کار خود ضرباتي بس عظيم به دشمن وارد نمودند.
پدرم! ابراهيم وار در انجام تکليف الهي، شيطان را از خود دور کن و نگذار در اندرونت وسوسه ايجاد کند.
خواهرم! سعي کن همانند زينب (س) ادامه دهنده راه حسين (ع)  باشي و با زبان شيوايت چيزي جزکلام حق و حقيقت نگويي.
برادرم! همچون شهداي صدر اسلام با اعتقاد قلبي، پايبند دين الهي باش. حتي اگر پاي جانت هم به ميان گذاشته شود.

 شهيد علي اكبر فاني در مسافرت جهادي دبيرستان:

و ديگر اينكه در كارهايتان نظم داشته باشيد چرا كه با تجربه اي كه كسب كرده ام در زندگي نظم از هر چيزي به انسان بيشتر كمك مي كند . برادران و دوستان عزيز سعي كنيد در وجود خودتان تغيير و تحول ايجاد كنيد چرا كه لازمه ي ظهور مولا و آقايمان حضرت مهدي صاحب الزمان (عج) همين تحّولات و انتقالابات دروني است چرا كه بدون منقلب و دگرگون شدن نمي توان عدل وداد امام زمان (عج) را تحمل نمود و اينرا بدانيد كه يكي از مهمّترين امور انتظار فرج و دعا براي تسريع فرج است و حال بايد بدانيم كه اگر چنين حالات معنوي در درونتان پيش بيايد آن زمان است كه مولايمان در برابر تمام ظلمها و جورهايي كه بر مردم مستضعف جهان تحميل شده است ظهور خواهندكرد و عدالت را در جهان بر قرار خواهند كرد
.

 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=26&tab=shohada