نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شبکه های ماهواره ای؛ سیاهی لشکر شبیخون فرهنگی
سرویس فرهنگ و هنر مفید نیوز :: شبکه های ماهواره ای در این بین به عنوان سیاهی لشکر این تهاجم فرهنگی همه جانبه، یکی از ابزارهای مورد استفاده غرب می باشد و متاسفانه با استفاده از انواع حیله ها و جذابیت های ساختگی و سوء استفاده از غفلت خانواده ها سعی در نفوذ تا عمق باورهای فرهنگی همه قشرهای جامعه مسلمان ایرانی دارد.// اختصاصی

تاریخ: ۳۰ فروردين ۱۳۹۰

ملت ایران با سابقه تاریخی و فرهنگی ضد استعماری از دیرباز محل چالش ابرقدرت ها بوده است، حتی جایی که دست نشانده های دشمنان بر این ملک حکومت می کرده اند، ملت ایران دست از مبارزه با ظلم و استعمار برنداشته است و جان خود و فرزندانش را در این راه فدا کرده است؛ تا جایی که مردی الهی، حضرت امام (ره) این خون ها را به ثمر نشاند و انقلابی به پا کرد که خار چشم دشمنان انسان و انسانیت باشد. از این رو استعمار سالهاست که تمام توان خود را به کار بسته تا این انقلاب و نظام را از سر راه خود بردارد.

استعمار پیر پس از آنکه در عرصه های گوناگون مانند جنگ سخت، تحریم، ... با ایستادگی حیرت انگیز ملت ایران مواجه شد، ورود به عرصه جنگ نرم و شبیخون فرهنگی را در دستور کار خود قرار داد تا به خیال خود تیشه خود را بر ریشه این درخت پر ثمر وارد آورد.

شبکه های ماهواره ای در این بین به عنوان سیاهی لشکر این تهاجم فرهنگی همه جانبه، یکی از ابزارهای مورد استفاده غرب می باشد و متاسفانه با استفاده از انواع حیله ها و جذابیت های ساختگی و سوء استفاده از غفلت خانواده ها سعی در نفوذ تا عمق باورهای فرهنگی همه قشرهای جامعه مسلمان ایرانی دارد.

در حالی که روز به روز شاهد افزایش گیرنده های ماهواره بر روی پشت بام خانه ها هستیم، نه تنها برخورد فعالی با این پدیده شوم صورت نمی گیرد (و اگر هم می گیرد اطلاع رسانی مناسبی نمی شود)، بلکه به مرور شاهد عادی شدن استفاده از این وسیله تخریب بنیان خانواده ها هستیم.

ورود مسئولان ذی ربط برای برخورد با این پدیده مخرب و فراگیر در بین قشر مرفه جامعه و حتی متاسفانه محروم! هر چند لازم و ضروری است، اما مسئولیت اصلی بر عهده  خانواده هاست؛ خانواده هایی که مامن رشد و پرورش نسل های آینده و سرمایه های حیاتی این مرز و بوم هستند.

غفلت ناخودآگاه و متاسفانه خودآگاه خانواده ها در مواجهه با رسانه های بیگانه و شبکه های ماهواره ای مبتذل و آلوده، به بهانه استفاده به ظاهر!! مفید از این رسانه ها و یا آزادی فرزندان، خواه ناخواه اثرات نامطلوبی بر روی روح و روان فرزندان و حتی پدران و مادران خواهد داشت، اثرات نامطلوبی که در آینده نه چندان دور به صورت های مختلف در خانواده و جامعه نمایان خواهد شد؛ که البته برای جبران کمی دیر خواهد بود؛

در این میان، وظیفه رسانه های داخلی در آگاهی بخشی به مردم و خانواده ها یکی از مهمترین اقداماتی است که می توان انجام داد، نشان دادن خطرات این گونه پدیده های وارداتی و غربی و اثرات نامطلوب آن می تواند تا حدی موثر باشد البته برای کسانی که خود را به خواب نزده باشند.

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=282&tab=news