نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
نبايد جلوي مردم اخم كرد و بهانه به دست رسانه‌هاي بيگانه داد
سرویس سیاسی مفیدنیوز :: رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش رسانه هاي بيگانه براي بزرگنمايي برخي اختلاف نظرها، تأكيد كردند: نبايد از گفته‌ها و يا نوشته‌هاي ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظري است نبايد جلوي مردم اخم كرد و بهانه به دست رسانه هاي بيگانه داد.

تاریخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۰

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي بعد از ظهر امروز در ديدار وزير كشور و جمعي از فرماندهان و مسؤولان نيروي انتظامي، تأمين امنيت بويژه امنيت اخلاقي و رواني جامعه را يكي از مهمترين وظايف نيروي انتظامي دانستند و با اشاره به مسؤوليت سنگين رسانه ها، مطبوعات، گروه‌ها و افراد تأثيرگذار براي حفظ آرامش رواني مردم، تاكيد كردند شرايط كنوني كشور بسيار آرام و مناسب و روحيه مردم هم مستحكم است بنابراين مسؤولان، نخبگان سياسي و فرهنگي و فعالان مطبوعات و رسانه هاي مجازي نبايد بگونه اي سخن بگويند و يا مطلبي منتشر كنند كه القاي نبود آرامش و دو دستگي در كشور شود زيرا اين موضوع، خلاف واقع است.

ايشان با اشاره به سخنان روز گذشته خود درخصوص برخي مسائل روز، افزودند: متأسفانه برخوردي كه برخي روزنامه ها با اين سخنان كردند، بجاي القاي آرامش در كشور، القاي دوگانگي و دعوا را مي كرد.

رهبر انقلاب اسلامي خطاب به صاحبان قلم و تريبون خاطرنشان كردند: نبايد به گونه اي صحبت و يا مطلبي نوشته شود كه القاي تنش و درگيري در جامعه باشد زيرا اين موضوع، خلاف شرايط كنوني كشور است.

حضرت آيت‌الله خامنه اي با يادآوري برخي اختلاف نظرها ميان مسؤولان و فعالان سياسي در دوران امام (ره) افزودند: امام بزرگوار در آن دوران بارها خطاب به مسؤولان مي فرمودند "در جلسات هرچه مي خواهيد بگوييد اما آن را به جامعه نكشانيد زيرا مردم گناهي ندارند. "

ايشان با اشاره به تلاش رسانه هاي بيگانه براي بزرگنمايي برخي اختلاف نظرها، تأكيد كردند: نبايد از گفته ها و يا نوشته‌هاي ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظري است نبايد جلوي مردم اخم كرد و بهانه به دست رسانه هاي بيگانه داد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به روحيه بسيار خوب و مستحكم مردم افزودند: آرامش موجود در جامعه و حركت محكم و آگاهانه مردم به سمت آرمانها چيزي جز لطف و عنايت و قدرت خداوند متعال نيست و بايد اين نعمت را قدر دانست.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگر ي از سخنان خود با قدرداني از زحمات و تلاش‌هاي فرماندهان و كاركنان نيروي انتظامي در تعطيلات سال نو و همچنين در طول سال گذشته خاطرنشان كردند: مردم اين تلاش‌ها و خدمات را مي‌بينند و قدردان آن نيز هستند.

ايشان يكي از مهمترين وظايف نيروي انتظامي را ايجاد امنيت در جامعه بويژه امنيت اخلاقي و رواني برشمردند و افزودند: امنيت اخلاقي در جامعه به معناي آن است كه مردم دغدغه اي درخصوص احتمال انحراف اخلاقي فرزندان خود در جامعه نداشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامي يكي از ضروريات برقراري امنيت اخلاقي در جامعه را ايجاد مصونيت در درون نيروي انتظامي دانستند و تأكيد كردند: اين مصونيت دروني جز با چنگ زدن به ريسمان توفيق و فضل الهي به دست نمي‌آيد.

حضرت آيت الله خامنه اي وضعيت نيروي انتظامي را نسبت به گذشته بسيار رو به جلو ارزيابي كردند و افزودند: فرماندهان و مسؤولان نيرو نبايد به حد كنوني قانع باشند بلكه بايد براي رسيدن به قله، همت كنند.

ايشان همچنين از هماهنگي موجود ميان وزارت كشور و نيروي انتظامي اظهار رضايت كردند و خواستار تقويت بيش از بيش اين هماهنگي و ارتباط شدند.

در اين ديدار سردار سرتيپ احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي در گزارشي گفت: تحقق پليس شايسته و بايسته نظام اسلامي و دستيابي به قدرت نرم و فراگير و پايدار با استفاده از علم، عقل و تدبير از جمله اهداف مورد نظر در نيروي انتظامي است.

وي همچنين با اشاره به پيچيدگي مسائل و روابط اجتماعي و تحول در حوزه ارتباطات خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي با دستاوردهاي خوب خود در حوزه فناوريهاي نوين و با تغيير در ساختارها، ابزارها، رويكردها و كاركردها، به دنبال تحقق امنيت فراگير و پايدار در همه حوزه ها است.
در ابتداي اين ديدار نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه شد.

فارس

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=292&tab=news