نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
مشكلات اصولگرايان زماني آغاز مي شود كه از چتر ولايت خارج شوند


تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۳۸۹

 

گروهي از صاحب نظران و فعالين سياسي با تأكيد بر ضرورت حفظ وحدت و يكپارچگي در ميان جريان اصولگرا، پيشبرد اهداف اين جريان را در گرو تبعيت از رهبري دانسته و هشدار دادند كه مشكلات اصولگرايان زماني آغاز مي شود كه از چتر ولايت خارج شوند.
در همين رابطه معاون پارلماني رئيس جمهور بااشاره به لزوم اتحاد در ميان اصولگرايان اظهار داشت: كليه اصولگرايان بايد حول محور و رهنمودهاي رهبري و ولايت انسجام و وحدت داشته باشند و اجازه ندهند اختلاف نظرهاي موجود به تنازع و تقابل منجر شود.
حجت الاسلام محمدرضا ميرتاج الديني در تشريح وضعيت فعلي اصلاح طلبان به فارس گفت: رقباي اصلي اصولگرايان جريان اصلاحات و فتنه هستند كه تلاش مي كنند شكاف بين اصولگرايان را افزايش داده و عده اي از آنان را به خود نزديك كنند.
معاون پارلماني رئيس جمهور اضافه كرد: اصلاحات شرايط بازگشت به فضاي سياسي كشور و حاكميت را از دست داده از اين رو درصدد جذب دسته اي از اصولگرايان است تا به شكل ديگري براي ضربه زدن به نظام جمهوري اسلامي بازگردند و اصولگرايان بايد اين نكته را مد نظر قرار دهند.
وي به همكاري دولت و مجلس در مسير واحد و تحت امر رهبر فرزانه انقلاب اشاره و تصريح كرد: اصولگرايان مي توانند مجدداً با همكاري هاي فشرده و منسجم كارنامه قابل قبولي در عرصه هاي اقتصادي و سياسي به مردم ارائه دهند به طوري كه هم درعرصه بين المللي جايگاه و عزت نظام جمهوري اسلامي را حفظ كنند و هم در عرصه اصلاحات ريشه اي اقتصادي مانند هدفمندسازي يارانه ها و همچنين به عينيت رساندن فناوري هاي پيشرفته از جمله مباحث هسته اي دستاوردهاي درخشاني به جامعه ارائه كنند.
معاون پارلماني رئيس جمهور به لزوم تبعيت از رهبري در جريان اصولگرايي اشاره كرد و گفت: اصولگرايان زير چتر بزرگي به نام ولايت و رهبري جمع شده اند و با تبعيت از رهنمودهاي معظم له مي توانند فعاليت هاي سياسي خود را پيش ببرند و مشكلات زماني براي آنها آغاز مي شود كه از اين محدوده خارج شوند.
اين فعال سياسي اصولگرا اختلاف نظر بين مجلس و دولت را طبيعي دانست و بيان كرد: اختلافات بايد در فضايي صميمي و كارشناسي حل شود نه اينكه در جهت تنازع و تلاش براي حذف افراد باشد، زيرا بحث قدرت طلبي و باندبازي آفتي است كه جريان اصولگرا بايد از آن پرهيز كند.
علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس هم در گفتگو با فارس با اشاره به مهمترين اولويت هاي حال حاضر جريان اصولگرايي، اظهار داشت: بديهي است كه اولويت اول اصولگرايان و بلكه همه گروه هاي سياسي كشور حفظ وحدت كلمه است اما وحدت زماني خوب است كه اصول نيز حفظ شود.
مهدي كوچك زاده ديگر نماينده مردم تهران در مجلس نيز با انتقاد از برخي اظهارنظرهاي تند كه موجب ايجاد اختلاف در ميان مسئولين مي شود خاطرنشان كرد: امروز اگر فساد، كجي يا نادرستي در سياست كشور در هر رده اي ديده مي شود، كساني كه خود را خودي مي دانند و خودي هم هستند بدانند با اين نحوه پرخاش، توهين و درشت گويي دل طرفشان جذب سخن آنها نخواهد شد.
دعوت به تقواي سياسي در اين برهه از زمان كه انوار و بركات ماه رمضان نيز زمينه مناسبي براي آن به شمار مي رود البته راهكار برون رفت از وضعيت موجود در نظر علماي دين است.
آيت الله سيداحمد خاتمي در همين ارتباط با بيان اينكه از مصاديق بارز تقواي سياسي ولايت مداري است ابراز داشت: آن چنان كه رواياتي در همين موضوع رسيده است، تخريب ولايت از مصاديق بارز بي تقوايي است و تقواي سياسي تلاش در جهت وحدت جامعه است.
وي با تأكيد بر اينكه تقواي سياسي يعني نقد منصفانه و مؤدبانه خاطرنشان كرد: به كاربردن ادبيات توهين به بهانه نقد، با تقواي سياسي سازگار نيست. بايد نقد منصفانه داشت، اما توهين نكرد.
حجت الاسلام سالك سخنگوي جامعه روحانيت نيز با بيان اينكه چشم مردم به مسئولان و عملكرد آنها است ابراز اميدواري كرد كه خروجي ماه مبارك رمضان پيروزي بر نفس اماره، پيروزي بر فرهنگ نفاق و پيروزي بر دشمنان اسلام باشد.
 

http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=305&tab=rooz